6. Adam Kandziora

Członek Porozumienia Akademickiego, student historii, muzyk amator w zespole Sawanty.

Mam 24 lata, jestem poznaniakiem od urodzenia, mocno związanym z moim miastem. Interesuję się głównie sferą kultury, ale także lokalnym dyskursem politycznym i społecznym.

Pierwsze lata swojego życia spędziłem na Jeżycach gdzie uczęszczałem do Szkoły Podstawowej nr 71. Od dłuższego czasu mieszkam na Dębcu. W 2010 r. ukończyłem XIV LO w Poznaniu. W 2013 r. studia I stopnia (licencjackie) na wydziale historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, kierunek Myśl i Kultura Polityczna. Aktualnie jestem studentem historii studiów magisterskich (II-ostatni rok) na specjalności Monitoring Życia Publicznego. Przez wiele lat aktywnie działałem w ZHP, Hufiec Poznań Jeżyce, zarówno jako harcerz jak i opiekun młodzieży. Należę do nieformalnej grupy studenckiej Porozumienie Akademickie. Naszym celem jest wypracowanie nowego języka w relacjach student-uczelnia-miasto. Staramy się pobudzić młodych ludzi do aktywności społecznej i politycznej.

Prywatnie jestem muzykiem-amatorem. Gram w poznańskim zespole punkrockowym Sawanty. Tworzę również grupę akustyczną Pangraj. Piszę muzykę i teksty, w których staram się zawierać idee wolnościowe. Interesuję się starym kinem oraz filmem animowanym. Jestem miłośnikiem zwierząt, okresowo moje mieszkanie zamienia się w tymczasowy dom dla bezdomnych kotów i psów.

Moim priorytetem jest walka o wolność artystyczną oraz aktywizacja młodych i uświadamianie im, że mogą zmieniać swoje otoczenie. Poznań może stać się miastem przyjaznym dla ludzi pod warunkiem, że oni sami wezmą sprawy we własne ręce, w którym będą aktywnie brać udział w życiu publicznym. Gdzie mieszkańcy sami zadecydują o ich najbliższym otoczeniu. Chciałbym, by to właśnie Poznań był takim miejscem.