Jaki Poznań? // Debata prezydencka // Klub + na żywo w internecie

Jeżeli nie jest Ci obojętne jak za kilka lat będzie wyglądał Poznań, sprawdź kto w listopadowych wyborach powalczy o urzędnicze stołki.

// 9 września inaugurujemy działalność Społecznego Klubu Wyborczego. Będziemy sprawdzać jakie pomysły na rozwój miasta mają kandydaci na prezydenta i radnych. Ile z nich ma szansę na realizacje, a które to tylko puste, wyborcze wydmuszki.

Co dwa tygodnie odbywać się będą debaty, podczas których postawimy kluczowe pytania: w jakiej sytuacji znajduje się Poznań, jakie stoją przed nim wyzwania oraz jakie w konsekwencji plany i strategie działania powinna podjąć nowowybrana władza publiczna dla rozwoju miasta i pomyślności jego mieszkańców? Kierujemy się obywatelską troską o jakość i poziom wyborczej debaty publicznej. Zależy nam, by dyskusja o mieście była rzetelna i merytoryczna.

// Rozpoczynamy debatą prezydencką już 9 września w Klubokawiarni Meskalina. Do udziału zaprosiliśmy wszystkich, którzy oficjalnie ogłosili swój start w zbliżających się wyborach (w kolejności alfabetycznej): Tadeusz Dziuba (PiS), Ryszard Grobelny, Jacek Jaśkowiak (PO), Tomasz Lewandowski (SLD), Zygmunt Kopacz (KNP), Anna Wachowska-Kucharska (SIW Poznaniacy) i Maciej Wudarski (Koalicja Prawo do Miasta). Będzie to doskonała okazja do przedstawienia poznaniakom swoich pomysłów na Poznań. Jeżeli nie możesz osobiście zjawić się w Meskalinie, zapraszamy do śledzenia transmisji online.

Całość poprowadzi redaktor Agnieszka Gulczyńska – publicystka, dziennikarka radiowa i telewizyjna.

// W skład Społecznego Klubu Wyborczego wchodzą: Klubokawiarnia Meskalina oraz stowarzyszenia Prawo do Miasta, Ulepsz Poznań, Stowarzyszenie „Inwestycje dla Poznania”, PRZYSTANEK FOLWARCZNA.

DEBATA PREZYDENCKA
09.09.2014 (wtorek), godzi. 19:00
KLUBOKAWIARNIA MESKALINA, Stary Rynek 6.

Transmisja w jakości HD dostępna będzie 9 września od godziny 19:00 pod adresem http://debata.istream.pl/