5. Anna Jadowska

Właścicielka żłobka „Mini mini”, od 2010 r. zaangażowana w działalność Porozumienia Żłobkowego, mieszka na Starołęce.

 

Od urodzenia mieszkam i działam w Poznaniu, z dwuletnią przerwą, podczas której mieszkałam i pracowałam w Irlandii. Jednak tęsknota za domem i Poznaniem spowodowała, iż wróciłam.
Jestem mocno związana ze Starołęką. To tam uczęszczałam do Szkoły Podstawowej nr 63, oraz tam do tej pory mieszkam. Ukończyłam studia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza.
Karierę zawodową rozpoczęłam dość wcześnie, w wieku 16 lat. Początkowo pracowałam jako hostessa później (na studiach) jako barmanka. Następnie podjęłam pracę w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.
Od 2009 roku prowadzę niepubliczny Żłobek mini mini w Poznaniu, a od 2010 r. zaangażowałam się w działalność Porozumienia Żłobkowego, które zrzesza właścicieli żłobków niepublicznych oraz opiekunki ze żłobków publicznych. Porozumienie powstało, aby dbać o wspólne interesy tych grup. Dzięki Porozumieniu Żłobkowemu udało się uzyskać dotację dla rodziców dzieci, które uczęszczają do placówek niepublicznych. W związku z intensywnością rozwoju działalności żłobkowej oraz w trosce o jak najlepszą jakość usług świadczonych przez placówki niepubliczne, wraz z koleżankami założyłyśmy Stowarzyszenie Żłobków Niepublicznych, w którym jestem członkiem zarządu.
Z racji urodzenia jestem miłośniczką Poznania. Pragnę, aby miasto, w którym mieszkam i pracuję oraz w którym dorastają moje córki było miejscem przyjaznym, otwartym na kulturę oraz potrzeby jego mieszkańców.