Na kogo głosować?

2. Hanna Grobelna

Członkini Stowarzyszenia Przystanek Folwarczna, absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, mieszka na Darzyborze.

 

Jestem poznanianką od wielu pokoleń. Mam 58 lat. Ukończyłam studia magisterskie na specjalizacji Genetyka i Hodowla Roślin na Akademii Rolniczej w Poznaniu oraz studia podyplomowe z zakresu norm zarządzania jakością.

Od czasów szkolnych dużą przyjemność sprawia mi siatkówka, jazda rowerem i turystyka piesza, głównie krajowa. Współzakładałam Studencki Klub Turystyczny „KATAR” przy AR. Przez 26 lat byłam mieszkanką Starego Miasta. Po ślubie przeprowadziłam się na Jeżyce. Jako mieszkanka Jeżyc zostałam wybrana radną dzielnicową w pierwszej kadencji. Wtedy zajmowałam się między innymi uporządkowaniem plaży i ośrodków w Strzeszynku oraz Parku Sołackiego i Wodziczki.

Od 25 lat mieszkam na Darzyborze (Kobylepole) – w pięknej, zielonej dzielnicy, która niestety jest zapomniana przez decydentów miejskich. Ponieważ czuję się współodpowiedzialna za problemy mojej „małej ojczyzny”, przystąpiłam do inicjatywy mieszkańców „Przystanek Folwarczna”. Zarejestrowaliśmy stowarzyszenie, którego zostałam sekretarzem. O naszej skuteczności świadczy wprowadzenie linii autobusowej 52 do ul. Borówki i przedłużenie linii 84 do Term Maltańskich. Działałam także przy miejskim projekcie „Nowej Folwarcznej”, łączącej pętlę tramwajową na Franowie z osiedlami na Kobylimpolu i Antoninku oraz akcji „Przystanek jak malowany”. Publikuję w „MY”.

Jako radna będę walczyć o połączenie kompetencji finansowych w ramach miasta, powiatu i województwa, w celu budowy nowego szpitala dziecięcego w Poznaniu. Zależy mi też na wspólnym, aglomeracyjnym projektowaniu przebiegu systemów ściekowych, co pozwoli uniknąć zanieczyszczania naszych wód. Mam dystans do siebie i świata. Łatwo dogaduję się z ludźmi i w swoich działaniach jestem skuteczna. Jestem społecznikiem, nie politykiem. Wierzę, że zawsze można znaleźć wspólną płaszczyznę porozumienia.