Dorota Bonk-Hammermeister nowym prezesem Prawa do Miasta

Dotychczasowy prezes zarządu Stowarzyszenia Andrzej Białas, piastujący tę funkcję od zebrania założycielskiego PdM w kwietniu 2013 r., złożył niestety rezygnację i z funkcji prezesa, i członka zarządu, z osobistych powodów. Nową prezes zarządu Stowarzyszenia została Dorota Bonk-Hammermeister.

Bardzo i nieustająco Andrzejowi dziękujemy za 3 lata prezesowania zarządowi PdM!
Dorota Bonk-Hammermeister to znana w Poznaniu działaczka społeczna, przewodnicząca Rady Osiedla Wilda, związana też ze Stowarzyszeniem WILDzianie, filozofka z wyksztacenia, mama dzieciom.
Od zebrania 29 września br. mamy w zarządzie PdM kolejną członkinię – to ANNA KOLBUSZEWSKA-STĘSIK, współtwórczyni (obok PdM), stow. My-Poznaniacy, gdzie zasiadała w zarządzie. Jedna z organizatorek protestu na osiedlu Marlewo i w całym mieście przeciw lokalizacji bazy F16 na Krzesinach, generującej monstrualny hałas. Od lat prowadzi z małżonem szkołę językową.
Obecny skład zarządu Stowarzyszenia Prawo do Miasta przedstawia się następująco:

  • Dorota Bonk-Hammermeister – prezes,
  • Lech Mergler – wiceprezes,
  • Marcin Kowalczyk – wiceprezes, prawnik, ekspert samorządowy.
  • Władka Kijewska – tegoroczna absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej, której praca magisterska otrzymała Nagrodę Główną Instytutu Rozwoju Miast – za najlepszą pracę dotyczącą rewitalizacji.
  • Anna Kolbuszewska-Stęsik,
  • dr hab. Marek Nowak – socjolog, zajmujący się m.in. socjologią miasta, rewitalizacją i społeczeństwem obywatelskim, pracownik naukowy Instytutu Socjologii UAM, w którym jest wicedyrektorem ds. naukowych, członek Rady Osiedla Grunwald-Południe,
  • Tomasz Wierzbicki – radny Miasta Poznania, zastępca przew. zarządu Osiedla Świerczewo, inżynier budownictwa i gospodarki przestrzennej.