10. Maja Brzozowska-Brywczyńska

Adiunkt w Instytucie Socjologii UAM, ekspertka ds. przestrzeni miejskiej dla dzieci, mieszkanka Ogrodów.

Urodziłam się w 1979 r., pochodzę ze Słupska. Do Poznania przywiodła mnie miłość i nauka. Ukończyłam socjologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, w 2008 roku obroniłam doktorat poświęcony mediom i obcości. Pracuję jako adiunkt w Zakładzie Badań Kultury Wizualnej i Materialnej (Instytut Socjologii UAM). Kiedy nie uczę, tłumaczę publikacje naukowe i udzielam się w projektach artystycznych i społecznych (między innymi współpraca z Fundacją Malta, Fundacją SPOT.) Przez kilka lat działałam również w zarządzie Stowarzyszenia Edukacyjnego „Dobry Początek”.

Aktualnie przygotowuję habilitację poświęconą miejscu dzieci jako obywateli w przestrzeni miasta, miejscom dziecięcym w mieście oraz dziecięcej partycypacji w tworzeniu miast.

Marzy mi się Poznań jako miasto przyjazne dzieciom i nie chodzi mi wyłącznie o place zabaw, Poznań włączający dzieci w procesy projektowania usług i instytucji, Poznań mający w Urzędzie Miasta pełnomocnika ds. równouprawnienia dzieci. Wierzę, że miasto przyjazne dzieciom, będzie przyjazne również dorosłym mieszkańcom.