9. Małgorzata Bogusławska

Zastępca Przewodniczącego Zarządu Osiedla Strzeszyn i radna Osiedla Strzeszyn, aktywnie działa w Ogólnopolskim Stowarzyszeniu Twórców Ogrodów.

Jestem rodowitą poznanianką, urodzoną na Sołaczu. Aktualnie mieszkam na Strzeszynie. Od ponad 20 lat jestem szczęśliwą żoną i mam troje prawie dorosłych dzieci. Jako absolwentka Katedry Terenów Zieleni AR w Poznaniu oraz pasjonatka przyrody jestem bardzo aktywna w branży związanej z kształtowaniem zieleni i ochroną środowiska. Od 10 lat prowadzę firmę projektującą tereny zieleni. Jestem autorką kilku książek o tematyce ogrodniczej oraz wielu artykułów prasowych.

Aktywnie działam w Ogólnopolskim Stowarzyszeniu Twórców Ogrodów, którego głównym celem jest promowanie dobrych praktyk w branży, ustawiczne szkolenie i wspomaganie wiedzą i doświadczeniem zainteresowane podmioty. Od sześciu lat działam w Radzie Osiedla Strzeszyn jako zastępca Przewodniczącej Zarządu. Jako radna osiedlowa zajmuję się głównie problemami zieleni, czyli obsługą pięciu skwerów o łącznej powierzchni 4,5 ha.

Organizowałam wiele akcji społecznych związanych z terenami zieleni i dlatego wierzę, że szacunku i miłości do przyrody możemy nauczyć się tylko poprzez osobiste zaangażowanie w jej funkcjonowanie i tworzenie. Zieleń to nie tylko moje życie zawodowe, to moja pasja, którą przenoszę również w życie lokalnego społecznika.

Chciałabym wspomóc Miasto Poznań moją wiedzą i doświadczeniem zawodowym. Szczególnie ważna jest dla mnie ochrona klinów zieleni, tworzenie nowych parków, uporządkowanie gospodarki zielenią i skonsolidowanie podmiotów odpowiedzialnych za zieleń w mieście.