Archiwum wpisów

100 drzew na 100-lecie!

Zapraszamy wszystkich w sobotę na sadzenie drzew do Parku 1000 lecia, początek o godz. 10.30.

0 komentarzy

Czy mogę zagłosować? Rejestr wyborców w Poznaniu

Głosuj w Poznaniu – dopisz się do rejestru wyborców

0 komentarzy

1. Dorota Bonk-Hammermeister – kandydatka na prezydenta Poznania

KANDYDATKA NA PREZYDENTA POZNANIA OKRĘG 1 MIEJSCE NA LIŚCIE: 1

0 komentarzy

1. Tomasz Wierzbicki – Najlepszy Radny Poznania!

Na kogo zagłosować w Okręgu IV  – Głuszyna, Krzesiny-Pokrzywno-Garaszewo, Rataje, Starołękę-Minikowo-Marlewo, Świerczewo, Dębiec, Żegrze? Na Najlepszego Radnego Miasta Poznania!

0 komentarzy

Złożyliśmy wniosek o park na Dolnym Łazarzu

Złożyliśmy wniosek do opracowywanego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego na Łazarzu, dla terenu pomiędzy ul. Hetmańską, Dmowskiego, Potockiej i Kolejową. Chcemy, aby docelowo był to teren parkowy, służący mieszkańcom Łazarza.

0 komentarzy

Czy tylko nam zależy na terenach zieleni w Poznaniu?

Trudno przejść obojętnie nad tym, co się wydarzyło na ostatniej Komisji Polityki Przestrzennej. Radni w większości opowiedzieli się za wstrzymaniem prac nad dwoma planami miejscowymi, tylko ze względu na to, że miały one chronić tereny zieleni! 

0 komentarzy

Niewiele trzeba, aby odkorkować Poznań!

Wiosna do nas jeszcze nie dotarła, dlatego zapewne część z Was zapewne jeszcze pamięta ferie zimowe. Jeśli je spędzaliście w mieście, to też zapewne wiecie, że jest to czas, kiedy z poznańskich ulic znikają korki samochodowe. Postanowiliśmy sprawdzić, jaki jest faktyczny spadek natężenia ruchu na ulicach. Nie, to nie jest

0 komentarzy

Czy na Starym Mieście nie ma gdzie zaparkować?

Wczoraj na Komisji Polityki Przestrzennej zostało przedstawione wyniki opracowania „Kompleksowa analiza obszaru centrum miasta Poznania pod kątem optymalizacji parkowania i budowy systemu parkingów kubaturowych”. Załączniki Kompleksowa analiza centrum miasta pod kątem budowy parkingów kubaturowych Rozmiar pliku: 8 MB Pobrania: 662

0 komentarzy

Współtworzymy grupę inicjatywną Koalicja Prawo do Miasta

W tym roku odbywają się wybory samorządowe. W październiku lub w listopadzie wybierzemy radnych miejskich i wojewódzkich, oraz prezydenta Poznania. Ogłaszamy dziś, że wspólnie powołamy społeczny, obywatelski komitet wyborczy, który wystawi kandydatów do rady miasta Poznania oraz kandydata/kę na prezydenta Poznania i przeprowadzi ich kampanię wyborczą. Deklarację tę składamy jako

0 komentarzy

WTK: Społecznicy szykują się do wyborów

Nasz wiceprezes Lech Mergler​ w Otwartej antenie WTK​ o wyborach samorządowych, które będą pod koniec tego roku. W poprzednich udało się nam uzyskać jeden mandat dla przedstawiciela ruchów miejskich. Mamy nadzieję, że w nadchodzących wyborach będzie jedna, silna lista kandydatów społecznych, co zaowocuje kilkoma radnymi!

0 komentarzy

100 drzew na 100-lecie Niepodległości i Powstania Wielkopolskiego

Stowarzyszenie Prawo do Miasta, wraz z mieszkańcami Rataj, zwróciło się z wnioskiem do Prezydenta Poznania o uczczenie 100-lecia Niepodległości oraz wybuchu Powstania Wielkopolskiego poprzez nasadzenie alei 100 drzew.

0 komentarzy

Dobre pomysły PiS na wybory w samorządach rozjeżdża „legislacyjne pendolino”

Szereg propozycji projektu ustawy samorządowo-wyborczej wypełnia postulaty ruchów miejskich, o które dobijaliśmy się latami w ramach działań na rzecz partycypacyjnej demokracji miejskiej. Narzucony ekstremalny tryb pracy na projektem (legislacyjne „nocne pendolino”) wyznacza kontekst polityczno-psychologiczny, który czyni bardzo trudnym zajmowanie się treścią projektu inaczej, niż w logice plemiennej wojny. Starajmy się

0 komentarzy

Apelujemy o środki na realizację Programu Rowerowego!

Wspólnie z jedenastoma innymi poznańskimi organizacjami apelujemy do Jacka Jaśkowiaka, Prezydenta Poznania, o zapewnienie w budżecie miasta środków niezbędnych na realizację uchwalonego Programu Rowerowego.

0 komentarzy

Nasze propozycje zmian w budżecie miasta w 2018 r.

Poniżej przedstawiamy nasze propozycje zmian w budżecie Miasta na 2018 rok. Załączniki Uwagi PdM do Budżetu Poznania 2018 Rozmiar pliku: 474 KB Pobrania: 425

0 komentarzy

Tramwaj na Plewiska nieco bliżej. Czekamy na koncepcję

Otrzymaliśmy odpowiedź  na nasze wspólne wystąpienie z innymi poznańskimi stowarzyszeniami: Inwestycje dla Poznania, Rowerowy Poznań, Ulepsz Poznań i Urbanator, do władz Poznania o jak najszybsze rozpoczęcie prac nad przedłużeniem trasy tramwajowej oraz drogi rowerowej od istniejącej pętli tramwajowej na Junikowie do planowanego węzła przesiadkowego w ul. Grunwaldzkiej przy stacji kolejowej

0 komentarzy

Przejście na Moście Dworcowym otwarte

W sobotę zostało uruchomione przejście dla pieszych przy Moście Dworcowym, które pozwala na wygodne przejście od dworca kolejowego w kierunku centrum miasta bez konieczności korzystania z przejścia podziemnego. Duże ułatwienie dla pieszych, a szczególnie dla osób niepełnosprawnych, starszych, podróżnych z bagażami czy rodziców z dziećmi w wózkach.

0 komentarzy

I Festiwal Książka i Miasto

Festiwal to efekt spotkania dwóch nurtów zaangażowania: pasji do książek i zainteresowania miastem jako złożonym, niezwykłym fenomenem. W syntezie, czyli koncepcji Festiwalu, otrzymujemy rozmowy o książkach przynoszących rozmaite narracje miejskie – zapraszamy do rozmowy mającej służyć rozumieniu miasta.

0 komentarzy

Otwarcie przejścia dla pieszych przy Moście Dworcowym

Wraz z wiceprezydentem Maciejem Wudarskim serdecznie zapraszamy wszystkich na sobotnie otwarcie przejścia dla pieszych przy Moście Dworcowym!

0 komentarzy

Konsultacje społeczne uchwały „antysmogowej” dla Poznania

Zarząd Województwa Wielkopolskiego informuje o przystąpieniu do opracowania projektu uchwały Sejmiku Województwa Wielkopolskiego w sprawie wprowadzenia, na obszarze Poznania, ograniczeń lub zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw.

0 komentarzy

Oczekujemy prawdziwego węzła przesiadkowego na Junikowie

Wspólne z innymi poznańskimi stowarzyszeniami: Inwestycje dla Poznania, Rowerowy Poznań, Ulepsz Poznań i Urbanator, wystąpiliśmy do władz Poznania o jak najszybsze rozpoczęcie prac nad przedłużeniem trasy tramwajowej oraz drogi rowerowej od istniejącej pętli tramwajowej na Junikowie do planowanego węzła przesiadkowego w ul. Grunwaldzkiej przy stacji kolejowej Poznań Junikowo. Załączniki tramwaj_Junikowo

0 komentarzy

Uwagi do projektu Polityki Mieszkaniowej

Zaproponowane w dokumencie rozwiązania stanowią istotny postęp w stosunku do prowadzonej w poprzedniej kadencji przez Miasto polityki mieszkaniowej.

0 komentarzy

Tramwaje na Głogowskiej nie przyspieszą

Już wiemy, że wydzielenia torowiska tramwajowego na ul. Głogowskiej pomiędzy przystankami Krauthofera a Sielską nie będzie. Radni Platformy Obywatelskiej tak bardzo się tego rozwiązania bali, że nie chcieli nawet dopuścić do wprowadzenia testowego rozwiązania. Będą cierpieć na tym nie tylko pasażerowie jadący na Górczyn, ale wszyscy pasażerowie korzystający z linii

0 komentarzy

Tak, Prawo do Miasta ma fanaberie

„Jeżeli dbałość o pasażerów komunikacji publicznej, osoby starsze, niepełnosprawne, z małymi dziećmi, to są fanaberie – to tak, Prawo do Miasta ma fanaberie.” mówi wiceprezydent Poznania Maciej Wudarski.

0 komentarzy

Łańcuch światła – i co dalej?

Można nie znosić nazioli albo gejów, księży, kiboli, uchodźców, wielkiego kapitału, bezrobotnych, ksenofobów, feministek, psów i ich właścicieli, bezdomnych lub nacjonalistów, naturystów czy ekologów, kierowców, rowerzystów, cudzych bachorów, ale skoro są w naszym mieście i nie łamią prawa ani publicznego interesu, to mają prawo w nim być jak u siebie.

0 komentarzy

Wywiad z Prezes PdM Dorotą Bonk-Hammermeister

Zachęcamy do przeczytania wywiadu z Prezes Prawa do Miasta – Dorotą Bonk-Hammermeister, który ukazał się w Gazecie Wyborczej 17 sierpnia.

0 komentarzy

Fasadowe konsultacje polityki mieszkaniowej?

Dzisiaj mija termin bardzo krótkich (10 dni), bardzo słabo rozpropagowanych, a do tego przeprowadzonych niezgodnie z obowiązującymi uchwałami (rady miasta) i zarządzeniami (prezydenta) konsultacji społecznych projektu „Polityki mieszkaniowej Miasta Poznania”.

0 komentarzy

Przyjazne Centrum Poznania

Zachęcamy do podpisywania petycji skierowanej do Prezydenta i Rady Miasta Poznania oaz Rady Osiedla Stare Miasto.

0 komentarzy

Apel ws. uczczenia przez Miasto Poznań pamięci prof. Baumana

Pobierz [351.34 KB]
0 komentarzy

Jakie powietrze w Poznaniu? Raport

Porównanie poziomu pyłów PM10 i PM2,5 na przestrzeni ostatnich 10 lat w aglomeracji poznańskiej. Załączniki Pomiary PM2,5 2008-2016 Rozmiar pliku: 390 KB Pobrania: 555 Pomiary PM10 2006-2016 Rozmiar pliku: 1 MB Pobrania: 592

0 komentarzy
http://wawalove.pl/

CHODZI o WŁADZĘ, a nie SAMORZĄDY

Komentarz do pomysłów polityków partyjnych zmian samorządowej ordynacji wyborczej i nie tylko.

0 komentarzy

Nie dla zmian w systemie ochrony przyrody

Prawo do Miasta poparło list do Premier Beaty Szydło w sprawie powstrzymania zmian w systemie ochrony przyrody i środowiska w Polsce. List został przekazany Pani Premier w czwartek, 5 grudnia.

0 komentarzy

„Wyborcza na żywo!” – Spotkanie z Andrzejem Białasem

Serdecznie zapraszamy na wydarzenie „Wyborcza na żywo!”, której gościem tym razem będzie Andrzej Białas – szef gabinetu prezydenta Poznania, członek stowarzyszenia oraz były prezes Prawa do Miasta.

0 komentarzy

Podsumowanie połowy kadencji prezydenta Jacka Jaśkowiaka

Dwa lata temu, kilka dni przed drugą turą wyborów prezydenta Miasta Poznania, jako Koalicja Prawo do Miasta wraz z innymi komitetami wyborczymi (Lewicy i Anny Wachowskiej-Kucharskiej) udzieliliśmy poparcia Jackowi Jaśkowiakowi i zaapelowaliśmy do naszych wyborców o oddanie swojego głosu na niego, przeciw Ryszardowi Grobelnemu. Wspólnie uzgodniliśmy wtedy z Jackiem Jaśkowiakiem

0 komentarzy

O samochodach w centrum Poznania i wyprowadzkach z centrum

Wybór materiałów wykorzystanych do przygotowania artykułu „Spór o Jeżyce. Dyskusja o kierunkach rozwoju dzielnicy, czyli kto jest uzurpatorem.” złożonego do publikacji w „Kronice Miasta Poznania”.

0 komentarzy

Połowa kadencji w Radzie Miasta

Mijają dwa lata od zaprzysiężenia Rady Miasta, kiedy dzięki Państwa głosom było mi dane objąć zaszczytną funkcję radnego Poznania. To już połowa kadencji. W jakie sprawy się zaangażowałem oraz co się udało dokonać? 

0 komentarzy

Nasze uwagi do projektu Strategii Poznania

Zakończył się termin składania propozycji uwag do projektu Strategii Miasta Poznania, z czego także skorzystaliśmy.

0 komentarzy
fot. Lech Mergler

„Co dalej ze strefą Tempo30?” – podsumowanie debaty

25 października odbyła się organizowana przez Prawo do Miasta debata „Co dalej ze strefą Tempo30?”, w której wzięli udział zaproszeni goście oraz kilkadziesiąt zainteresowanych mieszkańców.

0 komentarzy

Komu zawdzięczamy Galerię Posnanię?

Dziś huczne otwarcie galerii handlowej Posnania. Z tej okazji pragniemy przypomnieć, dzięki komu ona powstała.

0 komentarzy
koncepcja Trigranitu

Oczekujemy przywrócenia starego dworca kolejowego w Poznaniu pasażerom

Stanowisko Stowarzyszenia PRAWO do MIASTA ws. przywrócenia starego dworca kolejowego w Poznaniu pasażerom

0 komentarzy

Debata „Co dalej z Tempo30?”

Serdecznie zapraszamy do udziału w debacie „Co dalej ze strefą Tempo30?”, organizowanej przez Stowarzyszenie Prawo do Miasta.

0 komentarzy

Dorota Bonk-Hammermeister nowym prezesem Prawa do Miasta

Dotychczasowy prezes zarządu Stowarzyszenia Andrzej Białas, piastujący tę funkcję od zebrania założycielskiego PdM w kwietniu 2013 r., złożył niestety rezygnację i z funkcji prezesa, i członka zarządu, z osobistych powodów. Nową prezes zarządu Stowarzyszenia została Dorota Bonk-Hammermeister.

0 komentarzy

Grunwaldzka będzie przyjazna – na razie dla tramwajów

Wygląda na to, że nasze marzenia o ul. Grunwaldzkiej przyjaznej dla tramwajów i rowerów – przynajmniej w tej pierwszej części – doczekają się realizacji! ZDM ogłosił przetarg na wydzielenie torowiska tramwajowego na tej ulicy, pomiędzy ul. Roosevelta a Matejki.

0 komentarzy

TAK dla drogi rowerowej i ułatwień dla tramwajów na ulicy Grunwaldzkiej!

Wspólnie ze stowarzyszeniami Inwestycje dla Poznania, Ulepsz Poznań, Sekcja Rowerzystów Miejskich oraz poznańskim kołem Partii Zieloni zachęcamy do podpisywania petycji do władz miasta z poparciem dla planowanych zmian na ulicy Grunwaldzkiej – budowy drogi rowerowej oraz wydzielenia torowiska tramwajowego pomiędzy przystankami Matejki i Bałtyk.

0 komentarzy

Prezydent powołał zespół ds. usprawnień transportu publicznego

Na wniosek wiceprezydenta Macieja Wudarskiego powstał zespół ds. usprawnień transportowych w Poznaniu, w skład którego wejdą urzędnicy oraz przedstawiciele organizacji społecznych, działających na rzecz zrównoważonego transportu.

0 komentarzy

Rok w Radzie Miasta

Minął rok, od kiedy przedstawiciel Prawa do Miasta jest obecny w Radzie Miasta. Co udało się od tego czasu osiągnąć?

0 komentarzy

OŚWIADCZENIE w sprawie wyniku wyborów parlamentarnych 2015

25 października br. odbyły się w Polsce wybory parlamentarne – wybraliśmy posłów na Sejm i senatorów. Jako członkinie i członkowie Stowarzyszenia Prawo do Miasta, współtworzącego także Kongres Ruchów Miejskich, traktujemy wyniki tych wyborów jako wyraz woli mieszkańców naszego kraju wyrażonej w demokratycznym trybie. Zwycięzcom gratulujemy, jednocześnie rozumiemy gorycz porażki wszystkich

0 komentarzy

O NIEKONSTYTUCYJNOŚCI REFERENDUM ws JOW

Na tydzień przed referendum wydaje się, że fala oburzenia części konstytucjonalistów i publicystów na prezydenta Komorowskiego, zupełnie opadła. I choć aż trzy z pięciu zamówionych przez Senat opinii jednoznacznie stwierdzają, że postępowanie głowy państwa było niezgodne z ustawą zasadniczą, w kampanii referendalnej kwestia ta jest praktycznie nieobecna. Tymczasem należy mieć

0 komentarzy

Uwagi do projektu zmiany organizacji ruchu na Świętym Marcinie i Ratajczaka

Zamieszczamy na stronie nasze uwagi do projektu zmian w organizacji ruchu na ulicach: Święty Marcin, Ratajczaka i al. Marcinkowskiego, które mają być wprowadzone jeszcze w tym roku.

0 komentarzy

Więcej prawa do miasta dla mieszkańców?

Radny Tomasz Wierzbicki w imieniu Stowarzyszenia Prawo do Miasta złożył wniosek o rozpoczęcie prac nad zmianą Statutu Miasta Poznania. Zmiany mają przyczynić się do zwiększenia wpływu mieszkańców na działania władz miasta.

0 komentarzy

Przejścia podziemne w Poznaniu? „Nie za tej władzy!”

Poznańskie Inwestycje Miejskie przygotowały przetarg na budowę przejścia podziemnego pod ulicą Królowej Jadwigi. – To zły pomysł, który został nam w spadku po poprzednich władzach spółki i prezydencie Grobelnym – tłumaczy wiceprezydent Maciej Wudarski.

0 komentarzy

Członkowie Prawa do Miasta w radach osiedli

Miło nam poinformować, że w wyniku wyborów do rad osiedli następujący członkowie Prawa do Miasta otrzymali mandaty radnych: Białas Andrzej (Rada Osiedla Ławica) Brudka Cezary (Rada Osiedla Jeżyce) Bonk-Hammermeister Dorota (Rada Osiedla Wilda) Fiszer Sławomir (Rada Osiedla Kiekrz) Grobelna Hanna (Rada Osiedla Antoninek-Zieliniec-Kobylepole) Maleszka Jacek (Rada Osiedla Stare Miasto) Schmidt Filip (Rada

0 komentarzy

Wybory_RO_2015

Wybory do Rad Osiedli 22 marca 2015 r. Jak głosować? Kogo popieramy?

0 komentarzy

Uwagi do projektu przebudowy ul. św. Marcin

Poznań, 13 marca 2015 r.  UWAGI DO PROJEKTU PRZEBUDOWY UL. ŚWIĘTY MARCIN W ramach konsultacji społecznych Stowarzyszenie Prawo do Miasta stoi na stanowisku, że przedstawiony projekt modernizacji ulicy Święty Marcin ma charakter głównie drogowy, natomiast pomija aspekty urbanistyczne i rewitalizacyjne. Jesteśmy zaniepokojeni formą planowania tej inwestycji – ze względu na jej

0 komentarzy

Sprawozdanie z walnego zebrania PdM – 5 marca 2015

Sprawozdanie z walnego zebrania PdM – 5 marca 2015 Uprzejmie informujemy, że w czwartek 5 marca br., w Klubie Osiedlowym KRĄG na Łazarzu, odbyło się statutowe walne zebranie Stowarzyszenia Prawo do Miasta. Poprzednie miało miejsce 28 listopada 2013 r. i przyjęliśmy na nim uchwałę ws. udziału PdM w wyborach miejskich

0 komentarzy

„Energia społeczna na rzecz zmiany Poznania!” – Uchwała o strategii polityczno-programowej PdM

Uchwała o strategii polityczno-programowej Stowarzyszenia PRAWO do MIASTA ENERGIA SPOŁECZNA na rzecz ZMIANY POZNANIA! W konsekwencji wyborów miejskich w listopadzie 2014 r. znacząco zmieniło się usytuowanie na scenie polityczno-społecznej Poznania Stowarzyszenia Prawo do Miasta, i całego naszego środowiska. Mimo negatywnej kampanii w mediach w minionym roku, wyborcy nie wycofali bezpośredniego

0 komentarzy

Kogo miał skrzywdzić Maciej Wudarski?

20 lutego br. w „Głosie Wielkopolskim” ukazał się tekst B. Dąbkowskiego pt. „Eksmisje u wiceprezydenta Poznania. Wudarski: nikogo nie skrzywdziłem”, snujący narrację wokół faktu, że Maciej Wudarski jest współwłaścicielem kamienicy na Jeżycach i wynajmuje w niej mieszkania. W insynuacyjnym trybie, bez wyraźnych zarzutów i dowodów (nie licząc anonimowych oskarżeń), sugeruje

0 komentarzy

Czy Policja zmieni swój stosunek do pieszych?

Na ostatniej sesji Rady Miasta, która odbyła się 10 lutego, radny Tomasz Wierzbicki odczytał w imieniu stowarzyszeń: Prawo do Miasta, Ulepsz Poznań oraz Sekcji Rowerzystów Miejskich oświadczenie skierowane do Policji i Straży Miejskiej z prośbą o zmianę polityki w stosunku do pieszych i rowerzystów. Poniżej pełna treść oświadczenia:

0 komentarzy

Do 20 lutego – zgłaszanie kandydatów do rad osiedli

Prezydent Poznania zarządził, że 22 marca odbędą się wybory do rad osiedli wszystkich 42 samorządów pomocniczych na terenie Poznania.

0 komentarzy

„To nie jest budżet marzeń”. Poznań ma deficyt

„To nie jest budżet marzeń”. Poznań ma 34,3 mln zł deficytu Foto: TVN 24 PoznańBudżet przygotował Grobelny, poprawki wprowadzał Jaśkowiak Rada Miasta Poznania przyjęła we wtorek budżet na 2015 r. W miejsce zapowiadanej w projekcie nadwyżki pojawił się wynoszący 34,3 mln zł deficyt. Planowane w tym roku dochody mają wynieść

0 komentarzy

Poznań będzie miał oficera rowerowego

Poznań będzie miał oficera rowerowego. Nowa funkcja w UM O powołanie takiej funkcji od dawna postulowały środowiska rowerzystów WP.PL / Zenon Kubiak Już wkrótce w Poznaniu pojawi się nowa funkcja. Oficer rowerowy ma zadbać o poprawę infrastruktury rowerowej w Poznaniu i promowanie jednośladu jako środka komunikacji. Środowiska poznańskich rowerzystów od dłuższego

0 komentarzy

Czy były wiceprezydent oszukał radnych?

Widmo Mirosława Kruszyńskiego, byłego wiceprezydenta Poznania, unosi się nad miastem – a wszystko przez… wiadukt-widmo, za który prawdopodobnie trzeba będzie zwrócić dotację ze środków europejskich. Tymczasem Lech Mergler z Prawa do Miasta przypomina, że tej sytuacji można było uniknąć. Kto nie pamięta tej sprawy, ten musi sobie odświeżyć kilka rzeczy. Najważniejsze

0 komentarzy

Są szanse na remont pętli tramwajów na Dębcu

Po interpelacji naszego radnego Tomasza Wierzbickiego – który właśnie został wybrany na wiceprzewodniczącego Komisji Polityki Przestrzennej poznańskiej Rady Miasta – rosną nadzieje na pozytywne zmiany na pętli tramwajowej na Dębcu: http://wtkplay.pl/video-id-15174-sa_szanse_na_remont_petli_tramwajowej_na_debcu

0 komentarzy

Maciej Wudarski został zastępcą Jacka Jaśkowiaka

Maciej Wudarski oficjalnie objął obowiązki zastępcy prezydenta Poznania. Będzie odpowiadał za komunikację zbiorową, utrzymanie dróg i planowanie przestrzenne. http://wtkplay.pl/video-id-15168-w_wyborach_przegral_ale_zostal_zastepca_jaskowiaka

0 komentarzy

Wudarski: zmieńmy Poznań kierując się „miastopoglądem”

Wiceprezydent Wudarski: Zmieńmy Poznań kierując się „miastopoglądem” Seweryn Lipoński, Piotr Bojarski 12.12.2014 , aktualizacja: 11.12.2014 17:13 A A A Drukuj PIOTR SKÓRNICKI – Moja nominacja to dowód na niezależność Jacka Jaśkowiaka. Możemy zmienić Poznań, kierując się „miastopoglądem” zamiast światopoglądem – przekonuje Maciej Wudarski ze Stowarzyszenia Prawo do Miasta, nowy wiceprezydent

0 komentarzy

Lech Mergler: Wierzę, że PO w Poznaniu się zmieniła

WIERZĘ, ŻE PLATFORMA W POZNANIU SIĘ ZMIENIŁA (wywiad) Sebastian Borkowski 2014-12-12 16:39 fot. https://www.facebook.com/prawodomiasta Jest taki trójkąt. Jest wiceprezydent Wudarski, jest prezydent Jaśkowiak, jest też nasz radny Wierzbicki. Dobrze, jakby czasem nasz radny był języczkiem uwagi w Radzie Miasta, co przy obecnym układzie jest możliwe, bo wtedy bardzo wiele od niego

0 komentarzy

Lech Mergler: Panie Prezydencie, rób Pan swoje!

poniedziałek, 8 grudnia 2014 PANIE PREZYDENCIE JAŚKOWIAK, RÓB PAN SWOJE! To wezwanie jest o tyle bez sensu, że raczej nie ma podstaw wątpić, by prezydent-elekt postępował inaczej. Jest ono skierowane raczej na zewnątrz, nie tyle jako wezwanie do jakiegoś działania/postępowania, co krytyka rozmaitych form presji na Jacka Jaśkowiaka, kategorycznych żądań,

0 komentarzy

Jacek Jaśkowiak złożył ślubowanie. Maciej Wudarski wiceprezydentem.

Jacek Jaśkowiak złożył ślubowanie 2014-12-08 Od dzisiaj Jacek Jaśkowiak jest już oficjalnie prezydentem Poznania. W ratuszu złożył ślubowanie, a z rąk ustępującego prezydenta Ryszarda Grobelnego odebrał złoty łańcuch – symbol sprawowania władzy w mieście. Ślubowanie odbyło się na specjalnie zwołanej sesji Rady Miasta w ratuszu, który dawno już nie przeżył takiego

0 komentarzy

Lech Mergler: Głosowaliśmy na Jaśkowiaka, nie PO!

GŁOSOWALIŚMY NA JAŚKOWIAKA, NIE NA PARTIE! Czyli szanować wyborców…   Poczuliśmy siłę, kiedy okazało się, że zdecydowaliśmy o zupełnie innym wyniku wyborów niż ten, który od dawna miał być przesądzony, co ogłosili z dużym wyprzedzeniem wszyscy medialni święci. Bo przecież znowu miało nie być godnego konkurenta dlaRyszarda G. Jak zawsze, bo

0 komentarzy

Lech Mergler: Jacek, Poznań = miasto wyczerpane

Jacek, Poznań = miasto wyczerpane Dlatego wygrałeś. Przez nokaut. Wspaniale. Żadne gadki-szmatki, że fuks, że przypadek, ktoś się pomylił, był mróz, taki klimat, czy co tam… Poznań, my poznaniacy (a My-Poznaniacy już cztery lata temu) powiedzieli dobitnie: mamy naprawdę dość, zdecydowanie chcemy zmiany! Nie pomogła pokrętna sofistyka posła Dziuby i

0 komentarzy

Jacek Jaśkowiak Prezydentem Poznania

www.miastopoznaj.pl: Poniżej prezentujemy oficjane wyniki wyborów drugiej tury w Poznaniu. Oficjalnie nowym prezydentem będzie Jacek Jaśkowiak (PO). JACEK JAŚKOWIAK: 86 164 głosy (59.08%) RYSZARD GROBELNY: 59 666 głosy (40,92%) FREKWENCJA 35,6%  A TAK WYGLĄDAŁA NASZA RELACJA LIVE Kim jest Jacek Jaśkowiak – nasza rozmowa z ze sportowcem, a nie z

0 komentarzy

Lech Mergler: Wybory – mieliśmy z kretesem polec?

Wybory – mieliśmy z kretesem polec? Pół mnie w wyborach miejskich poległo – przegrało to pół, które startowało do rady miasta. Wygrałem co prawda z urzędującym wiceGrobelnym, ale to słaba pociecha, bo on na mandat się załapał. W ten jednak sposób przegrało mniejsze pół mnie. Większe, czyli ja jako uczestnik

0 komentarzy

Popieramy Jacka Jaśkowiaka w II turze wyborów!

W sobotę 22 listopada wraz z Tomaszem Lewandowskim (SLD – Lewica Razem) oraz Anną Wachowską-Kucharską (KWW Anny Wachowskiej-Kucharskiej) przekazaliśmy nasze poparcie Jackowi Jaśkowiakowi, kandydatowi na Prezydenta Miasta Poznania. Dzień później, 23 listopada, swojego poparcia Jackowi Jaśkowiakowi udzieliło Stowarzyszenie „Inwestycje dla Poznania”. Jacek Jaśkowiak zmierzy się z urzędującym prezydentem Ryszardem Grobelnym

0 komentarzy

Powyborcza konferencja Koalicji PdM – film

Relacja filmowa z powyborczej konferencji prasowej KWW Koalicja Prawo do Miasta, Klubokawiarnia „Meskalina”, Poznań, 20 listopada 2014 r.

0 komentarzy

Powyborcza konferencja prasowa KPdM

Konferencja prasowa KWW Koalicja Prawo do Miasta Poznań, 20 listopada 2014 Filmowa relacja z konferencji prasowej (dynamiczna, 25 min.) Filmowa relacja z konferencji prasowej (statyczna, 27 min.)   Program konferencji: Lech Mergler zagaja i mówi co kto będzie mówił. Andrzej Białas jako pełnocnik dziękuje wszystkim oficjalnie, wyborcom, osobom wspierającym, podsumowuje działania i

0 komentarzy

Nielegalna wycinka drzew na Beskidzkiej

– Musimy powstrzymać nieodwracalne zniszczenia – apelował Maciej Wudarski z Prawa do Miasta, stojąc przed wielką stertą drewna na ulicy Beskidzkiej. Sterta jest dowodem, że w lesie, będącym częścią Zachodniego Klina Zieleni, trwa nielegalna wycinka drzew.   To duży teren, liczy 23 ha. Mieści się w wyjątkowo pięknej okolicy, bo

0 komentarzy

Walkower, wybory, Poznań…

Wybory za dwa dni, i co robić? Profesor Krzysztof Podemski apeluje: „Nie oddawajmy Poznania walkowerem!” („Gazeta Wyborcza” w Poznaniu, 8 listopada 2014). Cyt.: „Nie poddawajmy się tylko samospełniającej prognozie, że nic się nie da zmienić. Bez odrobiny naiwnej wiary, nie można odnieść sukcesu. Czasami mury nieoczekiwanie padają. To zależy od

0 komentarzy

MIASTO POZNAŃ – WZORCOWY PRACODAWCA

Program MIASTO POZNAŃ – WZORCOWY PRACODAWCA Władze Poznania chwalą się jednym z najniższych w Polsce, a obecnie najniższym wskaźnikiem bezrobocia, na poziomie ok. 4%. Trudno się temu dziwić, łatwość zatrudnienia jest bardzo ważnym kryterium oceny jakości życia w mieście – obok dostępności mieszkań, sprawnego transportu, znośnych warunków środowiskowych oraz dobrych usług

0 komentarzy
Szachty - południowo-zachodni klin zieleni

POZNAŃ – MIASTO OGRÓD

Program POZNAŃ – MIASTO-OGRÓD Idea miasta-ogrodu sięga początków XX w. Najbardziej znane w Polsce jej realizacje to Podkowa Leśna, dzielnica Warszawa-Włochy, w Poznaniu Sołacz, pod Poznaniem – Puszczykowo. Trudno tak duże miasto jak Poznań, z dzielnicami bardzo intensywnej zabudowy mieszkaniowej, rozbudowanym przemysłem i systemami transportowymi potraktować w całości jako docelowe

0 komentarzy

Prawomiejska bimba wyborcza na ulicach Poznania

Dziś na ulice Poznania wyruszyła nasza wyborcza Prawomiejska bimba wyborcza! Przez parę godzin za darmo woziliśmy poznaniaków, oczywiście także zachęcając do udziału w wyborach samorządowych i głosowania na listę nr 16 – Koalicji Prawo do Miasta! Zobaczcie film z przejazdu pozytywną bimbą: Sprawny transport publiczny jest naszym zdaniem jednym z

0 komentarzy

Wybory a niepełnosprawni i… toaleta

Wjechać na krawężnik? Problem, a wysokie krawężniki to norma w Poznaniu. Są jeszcze nierówne chodniki, schody i inne problemy. Poznańscy niepełnosprawni postanowili pokazać je kandydatom na prezydenta… sadzając ich na wózkach inwalidzkich. Akcję zorganizowali Agnieszka Kubicka i Sebastian Mankiewicz z portalu www.wozkowicze.pl, który zajmuje się problemami osób poruszających się na

0 komentarzy

POZNAŃ DLA DZIECI I RODZINY

Program POZNAŃ dla DZIECI i RODZINY W dotychczasowej polityce władz Miasta Poznania w centrum uwagi znajdowały się aspiracje materialne np. monumentalne, kosztowne przedsięwzięcia inwestycyjne, niezwiązane z codziennymi potrzebami mieszkańców. Nowa filozofia polityki miejskiej w Poznaniu priorytetem powinna uczynić ludzi i ich potrzeby, a nie kreowanie świata rzeczy. Zwłaszcza mieszkańcy słabsi,

0 komentarzy

MIASTO BEZ KORKÓW KOMUNIKACYJNYCH

Program MIASTO BEZ KORKÓW KOMUNIKACYJNYCH Nasze miasto jest jednym z najbardziej zablokowanych komunikacyjnie dużych miast w Polsce. Jest najwolniejsze pod względem prędkości poruszania się aut (ok. 35,5 km/h), i jest wiceliderem pod względem liczby aut na 1000 mieszkańców – ponad 550, prawie dwa razy tyle, co Berlin. Nie jest możliwe rozwiązanie

0 komentarzy

Nie jesteśmy partyzantami (miejskimi)!

Wojciech Bartkowiak ogłosił w dzisiejszej „Gazecie Świątecznej” tekst pt. „Partyzanci idą” nie po to, żeby wesprzeć ruchy miejskie w ich wyborczej walce, raczej odwrotnie: poważne sprawy mają pozostać w rękach poważnych, „wiarygodnych” ludzi – czyli wypróbowanych towarzyszy partyjnych i teamów prezydenckich. Wolno tak redaktorowi, lecz nie o te diagnozy-prognozy tu

0 komentarzy

MIESZKANIA DOSTĘPNE

Program MIESZKANIE DOSTĘPNE Duża część mieszkańców Poznania ma zablokowane możliwości zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych –samodzielnego dachu nad głową. To podstawowy powód migracji pod miasto oraz zamieszkiwania przez dorosłych ludzi, bywa że z własnymi rodzinami, „przy rodzicach”, często w warunkach ciasnoty. Blokada dotyczy dużej grupy mieszkańców, których sytuacja materialna nie uzasadnia udzielenia

0 komentarzy

Poznań moje miasto – klip

Klip do hymnu Porozumienia Ruchów Miejskich, którego członkiem jest Prawo do Miasta!

0 komentarzy

Stadion Szyca, czyli Prezydent Odpowiedzialny inaczej

SKO, czyli Samorządowe Kolegium Odwoławcze, to taki przedsionek sądu (administracyjnego), w którym rozpatrywane są zażalenia na decyzje urzędu. Warunki zabudowy (WZ) zaś to urzędowy opis możliwego przedsięwzięcia inwestycyjnego, konieczny do uzyskania pozwolenia na budowę, jeśli dany teren nie ma miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (MPZP). Wyglądało, przynajmniej w mediach, jakby Ryszard

0 komentarzy

Odszukaj nas!

Odszukaj nas!

0 komentarzy

Uwierz w siłę społeczników!

Uwierz w siłę społeczników! Zagłosuj na pozytywne zmiany w mieście Kto to jest społecznik? To człowiek bezinteresownie działający dla dobra społeczności; działacz społeczny.   http://prawodomiasta.org/na-kogo-glosowac-w-poznaniu-znamy-odpowiedz/

0 komentarzy

Statut miasta Poznania zostanie zmieniony? Rozpoczęto zbieranie podpisów

Rozpoczęło się zbieranie podpisów pod obywatelską inicjatywą ws. zmiany statusu miasta Poznania. Chodzi o to, aby inicjatywne uchwałodawczą posiadał każdy mieszkaniec, którego wniosek poparło co najmniej 1500 osób. Obecnie, potrzeba aż 5000 podpisów. Jak mówi jeden z inicjatorów akcji, Lech Mergler, zebranie 5000 podpisów, oznacza bardzo duży wysiłek społeczny, niewspółmiernie

0 komentarzy

Chcemy większych szans dla głosu Poznaniaków!

Jednym z podstawowych postulatów Stowarzyszenia Prawo do Miasta jest zwiększenie partycypacji mieszkańców Poznania w rządzeniu miastem. Chcemy, aby mieszkańcom było łatwiej złożyć w Radzie Miasta projekt uchwały Rady Miasta. Obowiązujące przepisy nakazują zebranie przynajmniej 5000 podpisów mieszkańców Poznania (co stanowi niecały 1% liczby mieszkańców), aby taki projekt  trafił pod głosowanie

0 komentarzy

GW: „Kandydaci w Poznaniu wytykają sobie, kto jest ojcem sukcesu”

– Prezydent Grobelny zapomniał o kilku faktach – grzmi radny Mariusz Wiśniewski (PO) po konferencji prezydenta o radach osiedli. Działacze SLD i Prawa do Miasta szybko wytknęli politykom Platformy, że i oni zagalopowali się, chwaląc się rzekomą „polityką prorodzinną”.

0 komentarzy

Co chcemy zrobić dla Poznania?

PROJEKTY PROGRAMOWE czyli Co chcemy konkretnie zrobić? Niezbyt wiele trzeba, żeby Poznań stał się miastem bardzo wysokiej jakości życia ogółu mieszkańców, nie tylko grup i środowisk uprzywilejowanych, w pełni demokratycznie i partycypacyjnie zarządzanym. Wtedy poznaniacy nie będą tak masowo opuszczać naszego miasta. PROJEKTY STRATEGICZNE (filary) 1. Poznań – miasto ogród

0 komentarzy

Dzieci to inwestycja

Dla obecnych władz Poznania inwestycjami godnymi uwagi są ogromne i kosztowne obiekty, jak: stadion, galerie handlowe, termy oraz wielkie budowy drogowe. Wiadukty-widma również. Nie widać spoza nich przedsięwzięć, które miałyby ułatwiać mieszkańcom życie codzienne. A sieć żłobków i przedszkoli to właśnie przykład mało efektownych potrzeb sporej części mieszkańców na co

0 komentarzy

To My Poznaniacy!

Jako pierwszy w Polsce silny, oddolny komitet wyborczy My.Poznaniacy, w 2010 r. w wyborach miejskich otrzymał blisko 10% poparcie i… ani jednego miejsca w radzie miasta. Ordynacja wyborcza premiuje silne podmioty, partyjne lub związane z establiszmentem. Komitetem tym kierowały osoby, które w obecnych wyborach przewodzą Komitetowi wyborczemu KOALICJA Prawo do

0 komentarzy

GW: „Kandydaci próbowali zdążyć na pociąg”

Czworo kandydatów na prezydenta Poznania podjęło „dworcowe” wyzwanie. Z rowerami i ciężkimi bagażami próbowali dostać się z tramwaju na dworzec i na peron, pomstując przy tym głośno na urzędników.

0 komentarzy

GW: „Prawo do Miasta chce zmiękczyć Poznań”

– Chcemy zmienić ton debaty w Poznaniu. Nie rozmawiajmy tylko o wielkich inwestycjach w infrastrukturę, ale także o inwestycjach „miękkich” – w dzieci, rodzinę, niepełnosprawnych – apeluje Aleksandra Sołtysiak-Łuczak z koalicji wyborczej „Prawo do Miasta”.

0 komentarzy

POZytywny POZnań – Maria Sokolnicka-Guzek pomalowała stoliki na placu Wolności

Marysia Sokolnicka-Guzek ze Stowarzyszenia Plac Wolności oraz kandydatka do Rady Miasta z listy KWW Koalicja Prawo do Miasta miała dość braku działań służb miejskich na placu Wolności, dlatego wzięła sprawy w swoje ręce!

0 komentarzy

POZytywny POZnań – Aleksandra Sołtysiak-Łuczak posprzątała w parku Moniuszki

Olę Sołtysiak-Łuczak z naszego stowarzyszenia denerwowały śmieci porozrzucane po parku Moniuszki, dlatego postanowiła je sama posprzątać!

0 komentarzy

POZytywny POZnań – Tomasz Wierzbicki umył wiatę przystankową

Mieszkający na Świerczewie oraz działający w tamtejszej Radzie Osiedla Tomasz Wierzbicki miał dosyć bezczynności Zarządu Transportu Miejskiego. Pomimo próśb od pół roku, wiaty nie zostały umyte, więc trzeba to było zrobić samemu!

0 komentarzy

POZytywny POZnań – Dorota Bonk-Hammermeister wyczyściła słupy na Wildzie

Członkini Prawa do Miasta oraz Stowarzyszenia Wildzianie Dorota Bonk-Hammermeister postanowiła zrobić to, co i tak robi na co dzień. Dzięki temu słupy trakcyjne na Wildzie są czystsze!

0 komentarzy

POZytyny POZnań – Jacek Maleszka posprzątał ul. Krakowską

Jacek Maleszka mieszka przy ul. Królowej Jadwigi. Uważa, że w Centrum powinno być więcej zieleni, wśród której będzie można wypocząć, posiedzieć, wyjść z dzieciakami. Jednak ta, którą spotkał w pobliżu Starego Browaru, PFC i Andersii zdecydowanie nie jest godną pochwały!

0 komentarzy

POZytywny POZnań – Sławomir Fiszer skosił trawę

Sławek Fiszer wiele razy pisał o uporządkowanie i skoszenie trawy w swoim fyrtlu na Kiekrzu. Nie chciał jednak dłużej czekać i wolał to sam zrobić.

0 komentarzy

POZytywny POZnań – Maciej Wudarski posadził drzewo w parku leśnym w Krzyżownikach

Pierwszą osobą, którą włączyła się do naszej akcji jest Maciej Wudarski. Jego pozytywnym działaniem było zasadzenie drzewa na terenie parku leśnego w Krzyzownikach. Jak pisze Maciej, „Mój POZytywny POZnań – park leśny w Krzyżownikach to symbol myślenia o mieście – zróbmy dla mieszkańców coś, co jest w zasięgu ręki. Nie

0 komentarzy

Sportowy Golaj – przemyślenia po konferencji

Relacja z dzisiejszej konferencji Sportowego Golaja, na początek w ramach rozgrzewki rozmowa z fanem żużla. – Nie, stadion żużlowy nie hałasuje, koło stadionów są osiedla mieszkaniowe i nikomu to nie przeszkadza. – Co cię najbardziej pociąga w tym sporcie? – Hałas, smród spalin i benzyny. Jak zrozumiem takie myślenie, to

0 komentarzy

Jako pierwsi zarejestrowaliśmy listy kandydatów do rady miasta

W dniu dzisiejszym, 2 października br., ok. godz. 17.30, Komitet Wyborczy Wyborców KOALICJA Prawo do Miasta jako pierwszy w Poznaniu zarejestrował kompletne listy kandydatów do Rady Miasta Poznania. Pod chwilową nieobecność w kraju naszego pełnomocnika wyborczego Andrzeja Białasa, dokumenty potwierdzające rejestrację odebrała Dorota Bonk-Hammermeister, pełnomocniczka finansowa komitetu. Zarejestrowaliśmy listy we wszystkich

0 komentarzy

Wysprzątaliśmy Szachty!

W sobotę 27 września odbyło się organizowane przez Radę Osiedla Świerczewo oraz Stowarzyszenie Prawo do Miasta sprzątnie świata na Szachtach. Na miejscu pojawiła się liczna grupa mieszkańców, którzy aktywnie i z dużym zaangażowaniem włączyli się do akcji. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za obecność, a wszystkich innych zapraszamy do włączenia się

0 komentarzy

1. Maciej Wudarski

Wiceprezes Stowarzyszenia Prawo do Miasta, wiceprzewodniczący Rady Osiedla Krzyżowniki-Smochowice, kandydat Koalicji Prawo do Miasta na Prezydenta Poznania.

0 komentarzy

2. Sławomir Fiszer

Członek Rady Osiedla Kiekrz, Prezes Stowarzyszenia Pro Eko Vitae.

0 komentarzy

3. Agnieszka Czubińska

Członkini Stowarzyszenia Mieszkańców Smochowice Południe.

0 komentarzy

4. Andrzej Kończal

Artysta-plastyk amator, mieszkaniec os. Bolesława Śmiałego.

0 komentarzy

5. Karolina Woziwodzka-Kaczmarek

Prezes Stowarzyszenia „Poznań w chuście”, młoda mama, współtworzyła pierwszy Okrągły Stół Matek w Poznaniu, mieszka na Piątkowie na os. Stefana Batorego.

0 komentarzy

6. Adam Kandziora

Członek Porozumienia Akademickiego, student historii, muzyk amator w zespole Sawanty.

0 komentarzy

7. dr inż. Alojzy Szelejewski

Przewodniczący Rady Osiedla Krzyżowniki-Smochowice, inżynier budownictwa, za zasługi dla Miasta odznaczony „Złotą Różą”

0 komentarzy

8. Grażyna Dudzińska

Działaczka społeczna na Podolanach – Zastępca Przewodniczącego Zarządu Osiedla i radna Osiedla Podolany.

0 komentarzy

9. Małgorzata Bogusławska

Zastępca Przewodniczącego Zarządu Osiedla Strzeszyn i radna Osiedla Strzeszyn, aktywnie działa w Ogólnopolskim Stowarzyszeniu Twórców Ogrodów.

0 komentarzy

10. Piotr Zubielik

Przewodniczący Rady Osiedla Podolany, redaktor lokalnej gazety „Na Skraju” dla mieszkańców Strzeszyna i Podolan.

0 komentarzy

1. Andrzej Białas

Prezes zarządu Stowarzyszenia Prawo do Miasta, Przewodniczący Rady Osiedla Ławica, pełnomocnik wyborczy KWW Koalicja Prawo do Miasta.

0 komentarzy
Marek Nowak

2. dr Marek Nowak

Socjolog ze Starego Grunwaldu, pracuje na UAM – zajmuje się tematami procesów zmian współczesnego miasta i zagadnień rewitalizacji. Obecnie mieszka na os. Kopernika.

0 komentarzy

3. Anna Stawska

Członkini Zarządu Osiedla Ławica.

0 komentarzy

4. Barbara Jankowska

Działaczka społeczna z os. Ławica, była reprezentantka Polski w lekkiej atletyce.

0 komentarzy

5. Beata Tomaszewska-Sobieraj

Od zawsze związana z Grunwaldem. Od 6 lat właścicielka dwóch niepublicznych żłobków w naszym mieście, studiuje na Wydziale Studiów Edukacyjnych UAM w Poznaniu. 

0 komentarzy

6. Jan Mausch

27 letni poznaniak z urodzenia, absolwent Historii. Prowadzi własną działalność gospodarczą: agencję kreatywną.

0 komentarzy

7. dr Przemysław Pluciński

36 lat, socjolog (UAM) i ekonomista (UE). Autor licznych publikacji naukowych i popularyzatorskich, ekspert społeczny, organizator oraz uczestnik debat na temat ruchów miejskich i demokracji miejskiej. Współorganizator I Kongresu Ruchów Miejskich.

0 komentarzy

8. Jakub Lasik

53 lata, poznaniak od trzech pokoleń, żonaty, ma trzech synów, inżynier automatyk, specjalista w dziedzinie pary technologicznej, społecznik, członek Rady Osiedla Grunwald-Południe.

0 komentarzy

9. Grażyna Laskowska-Chomicz

Działaczka społeczna z os. Ławica, ma 60 lat, wykształcenie wyższe na UAM (Politologia i Historia). Zaangażowana w organizowanie festynów z okazji Dnia matki, Dnia dziecka, Pożegnania lata na osiedlu Ławica.

0 komentarzy

10. Marek Ciebielski

Członek Ochotniczej Straży Pożarnej na os. Kwiatowym, członek Rady Osiedla Kwiatowe.

0 komentarzy
Wybory 2014. Rataje.

1. Agnieszka Andrzejewska

Członkini Fundacji Polska jest Kobietą, pracuje w sektorze finansowym, mieszka na Ratajach.

0 komentarzy
Na kogo głosować?

2. Bartosz Nowacki

Politolog, wydawca (m.in. magazynu Freshmag), animator kultury i sportu, mieszka na Ratajach.

0 komentarzy

3. Ida Hammermeister

Ida Hammermeister – studentka germanistyki, aktualnie uczestniczka Erasmusa, wolontariuszka akcji „Drugie życie” oraz „szlachetna paczka”.

0 komentarzy

4. Anna Lewandowska

Właścicielka szkoły języków obcych, członkini Fundacji Polska jest Kobietą, pomaga społecznie ludziom oraz porzuconym zwierzętom, mieszka na Ratajach na os. Polan.

0 komentarzy

5. Anna Jadowska

Właścicielka żłobka „Mini mini”, od 2010 r. zaangażowana w działalność Porozumienia Żłobkowego, mieszka na Starołęce.

0 komentarzy

6. Aleksander Bucholski

Członek Stowarzyszenia Prawo do Miasta, student prawa na UAM, pracuje w kancelarii radcowskiej, zajmuje się transportem zrównoważonym.

0 komentarzy

7. Iwona Sławek

Specjalistka ws. ekologii, opiekuje się niepełnosprawnym synem, działa na rzecz dzieci niepełnosprawnych.

0 komentarzy

8. Piotr Moszczeński

Student psychologii na UAM, wolontariusz.

0 komentarzy

9. Izabela Bajer

Współzałożycielka Stowarzyszenia „Starołęka Dziś i Jutro”.

0 komentarzy

10. Bogdan Dzudzewicz

Student prawa na UAM, działacz sportowy i instruktor.

0 komentarzy
Na kogo głosować?

1. Krzysztof Bartosiak

Założyciel oraz lider Stowarzyszenia Przystanek Folwarczna, pomysłodawca i organizator pierwszej skutecznej inicjatywy uchwałodawczej mieszkańców w Poznaniu, pomysłodawca akcji „Przystanek jak malowany”, motorniczy MPK.

0 komentarzy
Na kogo głosować?

2. Hanna Grobelna

Członkini Stowarzyszenia Przystanek Folwarczna, absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, mieszka na Darzyborze.

0 komentarzy

3. Ewa Staniewska

Współzałożycielka Stowarzyszeń: „Dolina Cybiny”, Prawo do Miasta oraz My-Poznaniacy, ekonomistka, mieszka na os. Kobylepole.

0 komentarzy

4. Piotr Kaczmarek

Członek Stowarzyszenia Nasz Zieliniec, specjalista ds. systemów informacji miejskiej.

0 komentarzy

5. Agnieszka Zakrzewska-Matuszak

Opiekunka żłobkowa, współtwórczyni Porozumienia Żłobkowego.

0 komentarzy

6. Bartosz Rozynek

Członek Stowarzyszenia Przystanek Folwarczna, student Politologii i Administracji Samorządowej na UAM, członek Rady Parafialnej Św. Ducha.

0 komentarzy

7. Krzysztof Ulas

Współzałożyciel Stowarzyszenia Prawo do Miasta oraz My-Poznaniacy, z wykształenia genetyk, mieszka na Antoninku.

0 komentarzy
Hanna Witkowska

8. Hanna Witkowska

Członkini Stowarzyszenia Nasz Zieliniec, działaczka na rzecz osiedla.

0 komentarzy

9. Katarzyna Czarnecka

Członkini Stowarzyszenia Przystanek Folwarczna, ukończyła studia ekonomiczne – finanse i rachunkowość.

0 komentarzy

10. Joanna Marciniak

Prowadzi firmę usługową w branży budowlanej, mieszka na Ratajach.

0 komentarzy

11. Robert Waraczewski

Członek Stowarzyszenia Przystanek Folwarczna, działa na rzecz osób niepełnosprawnych.

0 komentarzy

12. Grażyna Jankowska-Knaflewska

Współzałożycielka Stowarzyszenia Przystanek Folwarczna, emerytowana inżynier technologii rolno-spożywczej.

0 komentarzy

1. Tadeusz Wierzbicki

Inicjator Stowarzyszenia Restauratorów, pracuje w branży gastronomicznej, mieszka na Winogradach.

0 komentarzy

2. Maria Myk

Członkini Stowarzyszenia My-Poznaniacy, radna Osiedla Nowe Winogrady Północ, z zawodu menadżer.

0 komentarzy

3. Krystyna Żuk-Bąkowska

Członkini Stowarzyszeń Prawo do Miasta oraz My-Poznaniacy, radna Osiedla Nowe Winogrady Północ.

0 komentarzy

4. Bożena Mikołajczak

Wiceprzewodnicząca Rady Osiedla Wola, pielęgniarka i opiekun Koła Seniorów Wola.

0 komentarzy

5. Sandra Szymandera

Położna, opiekunka w żłobku publicznym.

0 komentarzy

6. Marcin Leszczyna

Trener karate z dwudziestoletnim doświadczeniem zawodowym, posiadający stopień mistrzowski 3 dan, aktualny mistrz świata i jedenastokrotny mistrz Polski, były mistrz Europy. Wychowawca wielu mistrzów oraz medalistów mistrzostw Polski, Europy i świata. Propagator zdrowego trybu życia oraz czynnego uprawiania sportu wśród dzieci i młodzieży. Mieszka na Winogradach.

0 komentarzy

7. Edgar Drozdowski

Członek Stowarzyszenia Prawo do Miasta, doktorant na Wydziale Prawa i Administracji UAM, aplikant radcowski.

0 komentarzy

8. Krzysztof Piechocki

Wiceprzewodniczący Rady Osiedla Sołacz, wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Sołacza, organizator Koncertów Sołackich.

0 komentarzy

9. Renata Boguszyńska-Baranek

Członkini stowarzyszenia Prawo do Miasta, dawniej w My-Poznaniacy, działaczka z Winograd.

0 komentarzy

10. Krystyna Zdunik

Członkini Rady Osiedla Winiary, wiceprzewodnicząca Komisji Dialogu Obywatelskiego przy Pełnomocniku Prezydenta Miasta ds. Osób Niepełnosprawnych, wiceprezes Wielkopolskiego Oddziału Regionalnego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Wieloletnia społecznik z os. Powstańców Warszawy.

0 komentarzy
Aleksandra Sołtysiak-Łuczak

1. Aleksandra Sołtysiak-Łuczak

Prezeska Stowarzyszenia Kobiet Konsola, członkini Prawa do Miasta, wicepełnomocniczka Kongresu Kobiet na Wielkopolskę, inicjatorka Porozumienia Żłobkowego.

0 komentarzy

2. Roman Modrzyński

Motorniczy w MPK, Honorowy Przyjaciel Łazarza, Zasłużony Honorowy Dawca Krwi I stopnia.

0 komentarzy

3. Elżbieta Banaszak

Członkini Fundacji Polska jest Kobietą, związana ze służbą zdrowia, mieszkanka Łazarza.

0 komentarzy

4. Karolina Resińska-Miesiąc

Członkini Fundacji Polska jest Kobietą.

0 komentarzy

5. Mirosława Bączyk

Emerytowana dyrektorka żłobka publicznego na Ogrodach, była radna dzielnicy Jeżyce.

0 komentarzy

6. Jacek Polewski

Przedsiębiorca, mieszkaniec Jeżyc, dawniej wolontariusz w Towarzystwie Ekologicznym “Ziemia Przede Wszystkim”.

0 komentarzy

9. Filip Schmidt

Socjolog na UAM, jeden z założycieli Inicjatywy Plac Asnyka, działa w Centrum Praktyk Edukacyjnych przy CK Zamek

0 komentarzy

10. Maja Brzozowska-Brywczyńska

Adiunkt w Instytucie Socjologii UAM, ekspertka ds. przestrzeni miejskiej dla dzieci, mieszkanka Ogrodów.

0 komentarzy

1. Lech Mergler

Współtwórca Stow. Prawo do Miasta i My-Poznaniacy, Kongresu i Porozumienia Ruchów Miejskich, publicysta i wydawca, inicjator i współautor „Anty-Bezradnika przestrzennego”.

0 komentarzy

5. Przemysław Nawrocki

Prowadzi z małżonką prywatny żłobek na Wildzie.

0 komentarzy

7. Cezary Czemplik

Architekt, społecznik, członek Stowarzyszenia Wędrowni Architekci, żona Natalia, ojciec dwóch córek w wieku 2 i 6 lat.

0 komentarzy

8. Anna Matusewicz-Potocka

Przewodnicząca Rady Osiedla Świerczewo, Przewodnicząca Rady Rodziców w Szkole Podstawowej nr 79 oraz członkini Rady Rodziców w V Liceum Ogólnokształcącym.

0 komentarzy

9. Alicja Kaźmierczak

Członkini Stowarzyszenia Prawo do Miasta, działaczka społeczna z Wildy, nauczycielka i redaktorka.

0 komentarzy

10. Błażej Szymański

Członek Rady i Zarządu Osiedla Świerczewo, magister administracji samorządowej, dyrektor w spółce z branży telekomunikacyjnej.

0 komentarzy

11. Alicja Białas

Członkini Stowarzyszenia Prawo do Miasta, studentka Uniwersytetu Ekonomicznego i Ecole Supérieure de Commerce de Paris ESCP, absolwentka Europejskiej Akademii Dyplomacji.

0 komentarzy

12. Jerzy Pospiech

Członek władz Stowarzyszenia Właścicieli Nieruchomości Prywatnych „Kamienica”, mieszkaniec Wildy.

0 komentarzy

Wywiad z Krzysztofem Bartosiakiem oraz Hanną Grobelną

Rozmawiamy z liderami okręgu IV: Krzysztofem Bartosiakiem i Hanną Grobelną.

0 komentarzy

Program dla Starego Miasta, Wildy, Dębca i Świerczewa

STARE MIASTO Przestrzeń publiczna • Zagospodarowanie starego koryta Warty – budowa bulwarów nadbrzeżnych na odcinku od mostu Królowej Jadwigi do mostu Chrobrego wraz z wypożyczalniami sprzętu wodnego, przystanią oraz kawiarenkami • Kontynuacja rewitalizacji Starej Gazowni: miejsce dla Polskiego Teatru Tańca, Teatru Muzycznego i innych instytucji kulturalnych, udostępnienie terenów mieszkańcom. •
0 komentarzy

Debata prezydencka w TOK FM

W ramach akcji  Radia TOK FM „Usłysz Swoje Miasto” na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbyła się debata prezydencka z udziałem naszego kandydata Macieja Wudarskiego. Debatę można posłuchać pod tym likiem: http://audycje.tokfm.pl/audycja/149  

0 komentarzy

Familijny Poznań oferuje 1zł za poparcie projektu „Nowa Rusałka”

Otrzymaliśmy wczoraj informację, że Fundacja Familijny Poznań poszukuje osób do zbierania podpisów poparcia dla projektu „Nowa Rusałka”, zgłoszonego do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Fundacja oferuje wynagrodzenie w wysokości 1 zł netto za jeden podpis. Sprawdziliśmy to dzwoniąc pod wskazany w ogłoszeniu numer telefonu. Osoba podająca się za pracownika Fundacji faktycznie to potwierdziła.

0 komentarzy

W Poznaniu „Zawsze Zielone”

Ile może czekać pieszy czy rowerzysta w Poznaniu na zielone światło? Sprawdziliśmy na ul. Kościuszki przy Teatrze Muzycznym – trwało to 6 minut! Czas, kiedy świeciło zielone to 10 sekund – osoba z niesprawnością czy małym dzieckiem nie ma szans na przejście na drugą stronę. Jeden z wyborczych postulatów Koalicji

0 komentarzy

PARKing DAY

Minimalne wymiary miejsca parkingowego w Polsce to 11,5 m2. To oznacza, że każdego dnia samochody godzinami blokują miejsce, na którym zmieściłoby się więcej rowerów, niż jest mieszkańców Poznania. Albo drzewa, chroniące mieszkańców ulic przed kurzem i hałasem – łącznie produkujące tyle tlenu, ile zużywa ponad 1000 osób. Ale wolne miejsce to

0 komentarzy

Po I debacie

0 komentarzy

Jaki Poznań? // Debata prezydencka // Klub + na żywo w internecie

Jeżeli nie jest Ci obojętne jak za kilka lat będzie wyglądał Poznań, sprawdź kto w listopadowych wyborach powalczy o urzędnicze stołki. // 9 września inaugurujemy działalność Społecznego Klubu Wyborczego. Będziemy sprawdzać jakie pomysły na rozwój miasta mają kandydaci na prezydenta i radnych. Ile z nich ma szansę na realizacje, a

0 komentarzy

Debata kandydatów na prezydenta Poznania

W związku ze zbliżającymi się wyborami miejskimi zawiązaliśmy Społeczny Klub Wyborczy (SKW), który organizują: Klubokawiarnia MESKALINA i społeczne organizacje miejskie – Stowarzyszenia: ULEPSZ POZNAŃ, PRAWO do MIASTA, PRZYSTANEK FOLWARCZNA oraz INWESTYCJE dla POZNANIA. Kierujemy się obywatelską troską o jakość i poziom wyborczej debaty publicznej. Zależy nam, by dyskusja o mieście

0 komentarzy

Przyszłość Golęcina

Jak ma się zmienić Rusałka i na co powinno być miejsce na Golęcinie? Tenis, lekkoatletyka czy żużel? Dobiegają końca konsultacje społeczne. W studiu Arleta Matuszewska z rady os. Strzeszyn, Krzysztof Jordan, dzierżawca obiektów na Golęcinie, Janusz Szydłowski z AZS, Łukasz Mikuła, radny komisji polityki przestrzennej i Rafał Janowicz, koordynator konsultacji.

0 komentarzy

Centra handlowe niszczą miasto?

Polecamy rozmowę w Radiu Merkury o handlu i jego roli w mieście. Na ile centrów handlowych jest jeszcze miejsce w Poznaniu? Czego boją się kupcy z poznańskich rynków i jak konkurują ze sobą centra handlowe? W studiu prezes spółki Targowiska Krzysztof Janowski, dyr. CH Malta Tomasz Wojsz, radny komisji rewitalizacji

0 komentarzy

Dość budowania w szczerym polu: poparcie dla weta Prezydenta Bronisława Komorowskiego

30 lipca br. prezydent Bronisław Komorowski skierował do ponownego rozpatrzenia przez Sejm nowelizację ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych. Nowelizacja zakłada zniesienie obowiązku uzyskania zgody ministra właściwego ds. rolnictwa na odrolnienie gruntów klas I-III, tj. najbardziej wartościowych z punktu widzenia gospodarki rolnej. Porozumienie Ruchów Miejskich (PRM) wraz z Prezesem

0 komentarzy

O CZYSTOŚĆ POZNAŃSKICH JEZIOR

Płyniemy przez Strzeszynek – płyń z nami!* STARTUJEMY w niedzielę, 24 sierpnia o godz. 12.00 z pomostu przy wschodniej plaży Płyniemy, żeby zwracać uwagę, przypominać, krzyczeć o tym, że Jezioro Strzeszyńskie, do niedawna najczystsze w regionie, degraduje się w szybkim tempie i z powodu zanieczyszczenia grozi mu śmierć biologiczna. Od

0 komentarzy

Spotkanie publiczne na temat przyszłego kształtu Trasy Katowickiej

Szanowni Państwo, Jutro, w czwartek, 6 marca br. o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 19 na Os. Świecenia 1 na Ratajach odbywa się spotkanie publiczne na temat przyszłego kształtu Trasy Katowickiej. Informowaliśmy już poznańskie redakcje, że wystąpiliśmy do Prezydenta Poznania o przeprowadzenie konsultacji społecznych w tej sprawie, w formie

0 komentarzy

Łacina-Posnania: rewitalizacja, ale czego?

Określenia „rewitalizować”, rewitalizacja czegoś weszły przebojem do języka publicznego. Problem z ich stosowaniem nie wynika z wieloznaczności rewitalizacji, a w istocie czegoś przeciwnego: pełnej jednoznaczności, gdy jest ono stosowane w ramach przyjętego standardu języka urbanistów i specjalistów w kwestiach miejskich. Rewitalizacja oznacza zatem: proces odnowy miasta (oczywiście tam, gdzie ono

0 komentarzy

Nowa Konfederacja: Nowi mieszczanie kontra starzy politycy

Ruchy miejskie zaczynają wyrastać na zagrożenie dla politycznego, samorządowego status quo w Polsce.   http://www.nowakonfederacja.pl/nowi-mieszczanie-kontra-politycy/

0 komentarzy

Program wyborczy w pigułce.

POZNAŃ = MIASTO dla LUDZI, MIASTO DOBRE do ŻYCIA Miasto wysokiej jakości codziennego życia ogółu mieszkańców, bez gett wykluczenia, biedy i zdegradowanych dzielnic, gdzie chce się żyć, więc ludzi przybywa, nie jak teraz (prognoza ––> ok. 490 tys. mieszkańców w 2030 r., obecnie ok. 554 tys.). Takie miasto to przede

0 komentarzy

Prezentacja Macieja Wudarskiego

0 komentarzy

Codzienny Poznań: Maciej Wudarski: znajdę cerbera dla finansów publicznych

Członek Prawa do Miasta, współzałożyciel My-Poznaniacy, rowerzysta, przedsiębiorca i wiceprzewodniczący Rady Osiedla Krzyżowniki-Smochowice – Maciej Wudarski – został dziś oficjalnie ogłoszony kandydatem na prezydenta Poznania stowarzyszenia Prawo do Miasta.   http://www.codziennypoznan.pl/maciej-wudarski-znajde-cerbera-dla-finansow-publicznych,13349,3,akt.html#.U-CtsPl_t8E

0 komentarzy

Głos Wielkopolski: Maciej Wudarski kandydatem Prawa do Miasta

Maciej Wudarski będzie walczył o fotel prezydenta Poznania. Jest kandydatem stowarzyszenia Prawo do Miasta. Jego kandydatura została zaprezentowana w Warszawie podczas uroczystości oficjalnego rozpoczęcia działalności Porozumienia Ruchów Miejskich.Czytaj więcej: http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/3499163,maciej-wudarski-kandydatem-prawa-do-miasta-na-prezydenta-poznania,id,t.html

0 komentarzy

WP.PL: Maciej Wudarski chce być prezydentem Poznania

Ekologia, budownictwo komunalne, transport publiczny to priorytety Macieja Wudarskiego, kandydata na prezydenta Poznania reprezentującego stowarzyszenie Prawo do Miasta. W czwartek zaprezentowano kandydata na prezydenta Poznania stowarzyszenia Prawo do Miasta i Porozumienia Ruchów Miejskich. Maciej Wudarski cztery lata temu koordynował kampanię wyborczą komitetu wyborczego My.Poznaniacy. W   Więcej: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019407,title,Maciej-Wudarski-chce-byc-prezydentem-Poznania,wid,16747970,wiadomosc.html?ticaid=11335b&_ticrsn=3

0 komentarzy

Radio Merkury: Maciej Wudarski – kandydat apolityczny

Czas na społeczników – mówi kandydat na prezydenta Poznania Maciej Wudarski. Działa w Stowarzyszeniu „Prawo do Miasta” i wierzy, że w listopadzie jego ruch zdobędzie przyczółek w Radzie Miasta Poznania.   Więcej http://www.radiomerkury.pl/informacje/pozostale/maciej-wudarski-kandydat-apolityczny.html

0 komentarzy

Gazeta Wyborcza, PAP: Maciej Wudarski kandydatem na prezydenta Poznania

Przedsiębiorca Maciej Wudarski, wiceszef stowarzyszenia Prawo do Miasta, zrzeszonego w Porozumieniu Ruchów Miejskich, będzie się ubiegał o fotel prezydenta Poznania. To czwarty kandydat, który oficjalnie potwierdził chęć startu w wyborach. Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,91446,16305794,Maciej_Wudarski_kandydatem_na_prezydenta_Poznania.html

0 komentarzy

Krzysztof Mączkowski. O Macieju, co rozmawiać potrafi…

W poznańskiej kampanii wyborczej do samorządu pojawiają się nowe komitety i nowe kandydatury w wyścigach do fotela prezydenta miasta. Właśnie start w wyborach ogłosiło Stowarzyszenie Prawo do Miasta i swoją „ofertę prezydencką” w osobie Macieja Wudarskiego. Choć rozpoczyna marsz w poważnej miejskiej polityce, chcę o nim napisać niepolitycznie, bo to

0 komentarzy

Zrywamy nielegalne reklamy – Przyłącz się do nas!

Najwyraźniej nie można liczyć na władze i służby miejskie, musimy sami robić w Poznaniu porządek. Na interwencje w sprawie tej naklejki czekaliśmy miesiąc. Nie doczekaliśmy się! Ingerencja w znak drogowy to wykroczenie z Art. 85 Kodeksu wykroczeń. Zaklejenie fragmentu znaku poniżej stwarzało zagrożenie dla bezpieczeństwa rowerzystów, ale władze wolą rowerzystów

0 komentarzy

Uwolniliśmy przejście dla pieszych!

Oddajemy miasto Mieszkańcom! Wierzymy, że miasto może być przyjazne wszystkim Mieszkańcom. Wierzymy, że każdy – także zabiegany, zmęczony, senior, dziecko, czy niepełnosprawny – może godnie korzystać z miejsc użyteczności publicznej. Wierzymy, że rozwiązania komunikacyjne w mieście mogą jednoczyć różne grupy społeczne, a nie je dzielić. Wsłuchujemy się w głosy innych

0 komentarzy

Maciej Wudarski – kandydat na prezydenta Poznania

  Maciej Wudarski (urodzony w Poznaniu w 1964 r.) O SOBIE Jestem poznaniakiem i społecznikiem. Z troski o nasze miasto i z potrzeby aktywnej odpowiedzialności powołałem z koleżankami i kolegami Stowarzyszenie My-Poznaniacy (2007/8), w którym byłem wiceprezesem zarządu (2011-13). W wyborach miejskich w 2010 r. koordynowałem kampanię komitetu wyborczego My.Poznaniacy,

0 komentarzy

Rzucamy wyzwanie układowi władzy w Poznaniu – pora na zmianę i nowy porządek!

W listopadzie ub.r. uchwałą Walnego zebrania przyjęliśmy deklarację udziału w miejskich wyborach samorządowych, w formule niepartyjnego komitetu aktywnych mieszkańców i społeczników – organizatorów społeczeństwa obywatelskiego w Poznaniu. Wciąż jesteśmy zobowiązani, i czujemy się wyróżnieni, mandatem zaufania wyborców, którzy w 2010 r. zagłosowali na kandydatów społecznego komitetu wyborczego My.Poznaniacy – który

0 komentarzy

POROZUMIENIE RUCHÓW MIEJSKICH idzie do wyborów samorządowych

  8 lipca o godz. 12:00 pod warszawskim ratuszem start w wyborach samorządowych ogłoszą działacze z sześciu miast, którzy powołali Porozumienie Ruchów Miejskich. Rzucamy wyzwanie dużym partiom politycznym i zasiedziałym prezydentom. Pod hasłem ZIELONE ŚWIATŁO dla MIESZKAŃCÓW Porozumienie zapowiada walkę o przyjazne miasto rozwijające się harmonijnie w oparciu o potrzeby mieszkańców.

0 komentarzy

PROTEST i APEL w sprawie spektaklu „Golgota Picnic”

PROTEST i APEL w sprawie spektaklu „Golgota Picnic” Stowarzyszenie PRAWO do MIASTA wyraża zdecydowany sprzeciw wobec wytworzonej przez część elit Poznania atmosfery linczu, która doprowadziła do odwołania spektaklu teatralnego„Golgota Picnic”, wchodzącego w skład programu MALTA FESTIVAL POZNAŃ. Odwołanie spektaklu z powodów pozaartystycznych zdarza się po raz pierwszy w dziejach festiwalu

0 komentarzy

DEBATA – Mieszkanie w Poznaniu

Od lat w – niezbyt częstych – dyskusjach o mieszkaniach w Polsce i w Poznaniu pojawiają się te same problemy i te same wskaźniki, co oznacza, że przynajmniej od 15 lat nie ma woli politycznej, aby opracować sensowne rozwiązania, w wyniku których mogłyby powstać różnorodne propozycje dostępu do mieszkań dla

0 komentarzy

ROBIMY PRZEJŚCIE dla PIESZYCH na dworzec Poznań Główny

ROBIMY PRZEJŚCIE dla PIESZYCH na DWORZEC GŁÓWNY Wiemy, dlaczego uwalniamy ZEBRĘ. Dlaczego jednak ZEBRĘ musimy uwolnić MY?   O dobrą dla pasażerów drogę z przystanku tramwajowego na nowy dworzec władze miejskie nie zadbały. Wybrały najdłuższą możliwą, blisko półkilometrową, i „piętrową” – nadziemno-podziemną. I prowadzącą przez dwa piętra nowego mega-sklepu. W

0 komentarzy

Propozycje zagospodarowania terenu WOLNYCH TORÓW w Poznaniu

Propozycje zagospodarowania terenu WOLNYCH TORÓW w Poznaniu (w ramach konsultacji społecznych ukierunkowujących konkurs urbanistyczny) Przyjmujemy, że przedmiotem propozycji (oraz konkursu urbanistycznego) jest teren ograniczony od zachodu ul. Kolejową i Głogowską, od wschodu ul. Roboczą i Przemysłową, od połudna ul. Hetmańską, a od północy Mostem Dworcowym i ul. Matyi. Założenie podstawowe

0 komentarzy

Poznań jako miasto biznesu?

Główne zagadnienia i postulaty z debaty Poznań jako miasto biznesu?: podsumowanie spotkania w dniu 19.04.2014 Kwestie ogólne i podstawowe: czy Poznań wie, jakie dziedziny gospodarki chce rozwijać i w jaki sposób; na jakiej podstawie te prognozy mają być ustalane czy Poznań właściwie promuje potencjał gospodarczy miasta, wykorzystując już istniejące zasoby:

0 komentarzy

TEZY MIEJSKIE

Miasto jest dla ludzi   1. Wszyscy mamy prawo do miasta, w którym żyjemy.   2. Budżet partycypacyjny = budżet miasta współtworzony przez mieszkańców.   3. Miasto sprawiedliwe sprzyja równości, przeciwdziała biedzie i wykluczeniu.   4. Bez rewitalizacji centrum nie ma rozwoju miasta.   5. Ład przestrzenny i zieleń to

0 komentarzy

Sondażu deliberatywny na temat przyszłości trasy katowickiej po rozebraniu estakady

Szanowni Państwo, Przekazujemy poznańskim redakcjom, radnym, organizacjom i ekspertom informacje dotyczące propozycji przeprowadzenia tzw. (potocznie) „sondażu deliberatywnego” na temat przyszłości trasy katowickiej po rozebraniu estakady. W związku z przeciwstawnymi publicznymi opiniami na temat potrzebnych/ możliwych/ słusznych rozwiązań w tej sprawie, w połowie stycznia br. wystąpiliśmy do Prezydenta Poznania z propozycją

0 komentarzy

Baza PKS przy ul. Roboczej – APEL

LIST OTWARTY Pan RYSZARD GROBELNY, Prezydent Miasta Poznania Pan GRZEGORZ GANOWICZ, Przewodniczący Rady Miasta Poznania Pan HIERONIM URBANEK, Prezes PKS Poznań SA., Szanowni Państwo, Zwracamy się publicznie do władz Poznania i spółki PKS z inicjatywy członków i sympatyków naszego Stowarzyszenia – mieszkańców Wildy. Ich wzburzenie wywołała treść doniesień prasowych („Głos

0 komentarzy

DEKLARACJA w SPRAWIE USUWANIA NIELEGALNYCH REKLAM w POZNANIU

DEKLARACJA w SPRAWIE USUWANIA NIELEGALNYCH REKLAM w POZNANIU W związku z zatrzymaniem i zarzutami wobec Tomasza Genowa   Tomasz Genow, miejski aktywista z Wildy, student UAM, w nocy z 2 na 3 grudnia br. zrywał szpecące miasto, nielegalnie powieszone reklamy. Został zatrzymany przez policję pod zarzutem kradzieży, noc spędził w

0 komentarzy