Antoninek-Zieliniec-Kobylepole

  3. BARTOSIAK KRZYSZTOF

BartosiakKrzysztof 49 lat, zawód: technik-ekonomista, motorniczy
www.nowainicjatywa-azk.pl
Mieszkam w Kobylepolu. Posiadam wykształcenie średnie. Mam żonę i dwóch synów. Jestem współzałożycielem Stowarzyszenia Przystanek Folwarczna i jego przewodniczącym, pomysłodawcą akcji Przystanek jak malowany. Stowarzyszenie dwukrotnie mianowano do Białej Pyry Roku (2013, 2014), zostałem wyróżniony przez Echo Miasta w konkursie Patriotycznie zakręceni (2013), a Głos Wielkopolski mianował mnie do tytułu Człowieka roku 2014. Jestem kawalerem krzyża Semper Fidelis. Oprócz pracy społecznej, lubię wypady rowerowe, dobrą lekturę. Jestem także zapalonym kibicem gier zespołowych.
W Radzie Osiedla zamierzam tworzyć warunki do powstawania małych domów kultury oraz odpowiednio rozwiniętej bazy rekreacyjno-sportowej. Zadbam, by Seniorzy mogli miło spędzić czas. Dopilnuję też wykonania: budowy ul.Folwarcznej oraz długo wyczekiwanego remontu ul. Żelaznej.

 

  6. CZARNECKA KATARZYNA Anna

CzarneckaKatarzyna 41 lat, wykształcenie: ekonomiczne
www.nowainicjatywa-azk.pl
Jestem rodowitą poznanianką. Mieszkam w Kobylepolu, kiedyś przy ul. Żelaznej, obecnie na osiedlu przy ulicy Folwarcznej.
Z wykształcenia jestem mgr finansów i rachunkowości, ukończyłam także studia podyplomowe zarządzanie kadrami. Pracuje w księgowości, jestem dokładna, zorganizowana i lubię swoją pracę. Jestem aktywistką Stowarzyszenia Przystanek Folwarczna. W Radzie Osiedla zamierzam zająć się sprawami inwestycji.
Leży mi na sercu dobro mieszkańców, szczególnie moich okolic, uważam, że jest to dzielnica zapomniana inwestycyjnie. Chciałabym, żeby w naszej dzielnicy dobrze się żyło wszystkim mieszkańcom.

 

  9. GROBELNA HANNA

GrobelnaHanna 58 lat, wykształcenie: wyższe
www.nowainicjatywa-azk.pl
Jestem poznanianką od urodzenia i od 26 lat mieszkanką Darzyboru, części Kobylegopola. Mam 58 lat. Pracuję w dużej, poznańskiej (polskiej) firmie handlowej. Ukończyłam studia magisterskie na AR (obecnie UP) w Poznaniu oraz podyplomowe z norm zarządzania jakością i środowiskiem na UP i AE.
Od czasów harcerstwa interesuje mnie działalność społeczna. Byłam radną dzielnicową na Jeżycach. Obecnie jestem sekretarzem Stowarzyszenia „Przystanek Folwarczna” i wspólnie z przyjaciółmi podejmujemy istotne inicjatywy, dotyczące naszego osiedla, jak np. „Nowa Folwarczna”, usunięcie zanieczyszczeń kanalizacji i fetoru na os. Przemysława (spowodowanych przez awarie w browarze na Franowie), wspólne z dziećmi i młodzieżą akcję „Przystanek jak malowany”. Szczególnie zaangażowałam się w działania na rzecz zmiany planów niefortunnej lokalizacji miejskiego schroniska w naszej dzielnicy. Jako radna osiedlowa zajęłabym się szczególnie infrastrukturą najbardziej zapomnianego i zaniedbanego, tutejszego fyrtla – Darzyboru.
Jestem wielbicielką filmu i dobrej muzyki, z każdego gatunku. Lubię gotować i piec. Nadmiar pochłoniętych kalorii spalam podczas pieszych wycieczek i jazdy rowerem, najchętniej w naszych, osiedlowych lasach i w Puszczy Zielonce, gdzie mam działkę. Wyżywam się w pracach ogrodowych. Kocham zwierzęta i nie boję się myszy. Lubię ludzi i łatwo się z nimi porozumiewam. Dzięki temu jestem skuteczna w działaniu.

 

  19. ROZYNEK BARTOSZ Jan

RozynekBartosz 22 lata, student
www.nowainicjatywa-azk.pl
Mam 23 lata i od urodzenia mieszkam w poznańskim Antoninku. Jestem studentem trzeciego roku na kierunku politologia/administracja samorządowa, wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Należę do Rady Parafialnej działającej przy Parafii Ducha Świętego oraz Stowarzyszenia Przystanek Folwarczna. Jestem czynnym Honorowym Dawcą Krwi oraz potencjalnym Dawcą szpiku. Prywatnie jestem kibicem KKS Lech Poznań oraz motocyklistą.
W Radzie Osiedla chciałbym zając się sportem oraz sprawami młodzieży. Leży mi na sercu sprawa rozwijania bazy sportowo-rekreacyjnej. Sam lubię biegać oraz jeździć na rowerze. Uważam, że młodzież bardziej powinna interesować się sprawami swojej okolicy i dlatego proszę Państwa o Wasz głos.

 

  20. SCHUPKE STANISŁAW

SchupkeStanislaw 62 lata, zawód: politolog
Ur. 23 marca 1952 r w Poznaniu. Studia magisterskie ukończyłem na Wydziale Nauk Społecznych na Uniwersytecie im. A Mickiewicza w Poznaniu, kierunek Politologia – specjalność Stosunki Międzynarodowe oraz Integracja Europejska.
Działam w różnych organizacjach pozarządowych. Jestem współzałożycielem Porozumienia Obywatelskiego, Stowarzyszenia My-Poznaniacy oraz Prawo do Miasta, którego celem jest propagowanie idei społeczeństwa obywatelskiego.
Kandyduję do Rady Osiedla aby mieć możliwość lepszego wpływu na decyzje dotyczące naszego Osiedla. Pragnę reprezentować mieszkańców i walczyć o środki na rozwój osiedla. Moja wizja działania Rady Osiedla A-Z-K: większa współpraca Rady z mieszkańcami Osiedla, regularne spotkania Rady Osiedla z mieszkańcami Osiedla, otwarte na nowe inicjatywy handlowe, większa różnorodność propozycji w sferze kultury i sportu zarówno dla młodzieży, jak i Seniorów, transparentność budżetu i celowość wydatków!
Chcę być Radnym mieszkańców, a nie Rady!