1. Tadeusz Wierzbicki

Inicjator Stowarzyszenia Restauratorów, pracuje w branży gastronomicznej, mieszka na Winogradach.

Tadeusz Wierzbicki
home   osiedle Przyjaźni, Winogrady
fb   facebook.com/tadzio.wierzbicki
www   tadzio.wierzbicki@gmail.com
mobile   601 740 295

 

Mam 40 lat, jestem absolwentem historii na Wydziale Historycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, gdzie w 2000 r. obroniłem pracę magisterską. Ukończyłem także studia podyplomowe zarządzania przedsiębiorstwami na Wydziale Zarządzania Akademii Ekonomicznej, na zakończenie których obroniłem pracę dyplomową.

Od 18 lat działam w branży gastronomicznej. Obecnie jestem współwłaścicielem trzech pubów położonych nieopodal Mostu Teatralnego, zatrudniających kilkanaście osób. Byłem jednym ze współzałożycieli i organizatorów grupy inicjatywnej restauratorów poznańskich. Nasza działalność doprowadziła do ujednolicenia i obniżenia opłat za dzierżawę terenów miejskich pod letnie ogródki gastronomiczne, które pomimo tego cały czas są najwyższe w Polsce. Okazany w trakcie naszych działań niezrozumiały opór i brak merytorycznego dialogu pokazuje, w jaki sposób w naszym mieście traktowani są drobni przedsiębiorcy. Cały czas aktywnie działam na rzecz zwalczania sztucznie tworzonych problemów i absurdalnych decyzji utrudniających działalność średnim i drobnym przedsiębiorcom.

Od 2000 r. mieszkam na Winogradach na os. Przyjaźni wspólnie z żoną i dwójką dzieci.

Zarówno na naszym Osiedlu, jak i w pracy spotykam wielu wspaniałych ludzi, którzy niejednokrotnie borykają się z różnorakimi problemami. Wielokrotnie pomagałem w rozwiązywaniu ich problemów, których spora część wynikała z braku empatii i chęci chociażby drobnej pomocy ze strony miejskich urzędników. Aktywnie działam na rzecz tworzenia wzajemnych grup wsparcia, by pojedynczy człowiek nie został sam ze swoimi, często przerastającymi go indywidualnie problemami.

Jestem wielkim miłośnikiem sportu, byłem zawodnikiem uprawiającym biegi na orientację, a aktualnie udzielam się jako sędzia jeździecki. Wielokrotnie sędziowałem wielkie imprezy w powożeniu zaprzęgami min. kilkukrotnie Mistrzostwa Świata, Europy i wielokrotnie mistrzostwa Polski. W wolnych chwilach prowadzę badania genealogiczne ze szczególnym uwzględnieniem powiązań rodzinno-majątkowych w Wielkopolsce w XVI-XVIII w. i niebawem zamierzam opublikować wyniki mojej pracy.

Cały czas kontynuuję swoją działalność i przekonuję ludzi by wzięli sprawy w swoje ręce, żeby wspólnie upomnieli się o godne traktowanie. O realne współdecydowanie o swoim mieście, a nie tylko w sprawach małej wagi. O godną pracę, w której to dziedzinie miejski sektor publiczny powinien świecić przykładem. O równe traktowanie wszystkich, a nie wspieranie wielkich, często spoza naszego miasta, i niejednokrotnie kosztem terenów zielonych i ładu przestrzennego. O zaprzestanie rozwiązywania problemów poprzez antagonizowanie jednych przeciwko drugim.
Wiem, że nie trzeba wiele, by Poznań został bardzo dobrym miejscem do życia.
Działam i będę działał dalej byśmy wspólnie ten cel osiągnęli.