7. Krzysztof Ulas

Współzałożyciel Stowarzyszenia Prawo do Miasta oraz My-Poznaniacy, z wykształenia genetyk, mieszka na Antoninku.

 

Urodziłem się w roku 1980, z wykształcenia jestem genetykiem. Jestem członkiem stowarzyszenia „Dolina Cybiny” oraz współzałożycielem i członkiem zarządu I kadencji stowarzyszenia „My-Poznaniacy”, a także współzałożycielem stowarzyszenia „Prawo do miasta”.

Z ruchami społecznymi zetknąłem się po raz pierwszy w 2008 r. podczas uchwalania studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Poznania. 12-godzinny maraton dyskusji i pokaz arogancji władzy, który wtedy zapamiętałem przypomina mi, jak daleką drogę przeszliśmy od tego czasu. Pod naszym naciskiem władza zmienia swoje podejście, słucha (często pozornie) obywateli. Mimo tego jest to w dalszym ciągu malutki kroczek, na drodze ku polepszeniu Poznania.

Za swój osobisty sukces uważam działania zakończone powstrzymaniem planów budowy apartamentowca w Antoninku, który miał powstać na miejscu parkingu i sporej części terenu zielonego. Nie zrobiłem tego sam. Pomogli w tym fantastyczni ludzie, którzy włączyli się w zbieranie podpisów i wspierali akcję od strony merytorycznej. Wierzę, że ludzie to najcenniejszy kapitał, a wspólnie możemy dokonać wspaniałych rzeczy.