5. Sandra Szymandera

Położna, opiekunka w żłobku publicznym.

Urodziłam się w 1987 r. w Poznaniu. Jestem absolwentką III LO im. Jana Kantego w Poznaniu. Z wykształcenia jestem położną, w 2012 r. ukończyłam Uniwersytet Medyczny i zdobyłam tytuł magistra w zakresie położnictwa.

Wielokrotnie angażuję się w uczestnictwo w akcjach charytatywnych, niejednokrotnie będąc ich inicjatorką. Przez kilka lat współpracowałam z Hospicjum Domowym, pełniąc funkcję wolontariuszki. Jestem czynnym Honorowym Krwiodawcą, a od 2005 r. moje nazwisko figuruje w bazie Dawców Szpiku.

W trakcie zdobywania tytułu magistra pracowałam w publicznym żłobku, gdzie zdobyłam wiedzę odnośnie funkcjonowania tej instytucji. Pozwoliło mi to dostrzec wiele rzeczy, na które jako rodzic być może nigdy nie zwróciłabym uwagi. Ze względu na ten fakt w roku 2011 współtworzyłam Porozumienie żłobkowe, które zatrzymało prywatyzację żłobków publicznych.

Obecnie pracuję w Ginekologiczno- Położniczym Szpitalu Klinicznym w Poznaniu. Cały czas rozwijam się biorąc udział w wielu konferencjach i szkoleniach.

Uwielbiam zimowe morsowanie, co daje mi zdrowie i pogodę ducha każdego dnia, biegam. Obecnym celem jest start w półmaratonie. Jestem mężatką, mamą dwóch cudownych córek.