3. Ewa Staniewska

Współzałożycielka Stowarzyszeń: „Dolina Cybiny”, Prawo do Miasta oraz My-Poznaniacy, ekonomistka, mieszka na os. Kobylepole.

Jestem współzałożycielką Stowarzyszenia na Rzecz Podwyższania Jakości Życia w Mieście Poznaniu „Dolina Cybiny”, współzałożycielką Stowarzyszenia Prawo do Miasta oraz wcześniej My-Poznaniacy. Z wykształcenia natomiast jestem ekonomistką.

Obecnie mieszkam w poznańskim Kobylepolu, ale z sentymentem wspominam również dzieciństwo spędzone na Komandorii, Śródce oraz Ratajach. Swój wolny czas najchętniej spędzam z książką lub jeżdżąc na rowerze. Jestem entuzjastką caravaningu. Uwielbiam podróże i odkrywanie pięknych krajobrazów, co zaszczepiła, też córce – studentce UAM. Interesuje mnie dawny Poznań, architektura i urbanistyka.

Jako radna chcę przede wszystkim przyczynić się do rozwoju sieci tramwajowej w Poznaniu, ożywić i rozbudować bulwary nadwarciańskie oraz zweryfikować plany związane z budową III Ramy Komunikacyjnej. Uważam za sprawę najważniejszą powstrzymanie agresji inwestycyjnej w tereny zieleni. Chcę promować tworzenie szlaków rekreacyjnych w klinach zieleni oraz ogólnodostępnej infrastruktury rekreacyjnej na osiedlach. Do swoich priorytetów zaliczam także rewitalizację zaniedbanych dzielnic Poznania, pomoc osobom ubogim, starszym i niepełnosprawnym.