Aleksandra Sołtysiak-Łuczak

1. Aleksandra Sołtysiak-Łuczak

Prezeska Stowarzyszenia Kobiet Konsola, członkini Prawa do Miasta, wicepełnomocniczka Kongresu Kobiet na Wielkopolskę, inicjatorka Porozumienia Żłobkowego.

Aleksandra Sołtysiak-Łuczak 
home   Jeżyce
fb   facebook.com/soltysiakola
www   soltysiak.aleksandra@gmail.com
mobile   693 416 577

Jestem Jeżyczanką z wyboru i działaczką społeczną. Od samego początku działałam w Stowarzyszeniu My Poznaniacy. Obecnie zaangażowałam się w prace na rzecz Stowarzyszenia Prawo do Miasta, w którym odpowiadam za politykę społeczną. Jestem współtwórczynią Kongresu Ruchów Miejskich, a także Porozumienia Ruchów Miejskich – niezależnej inicjatywy, która skupia ruchy społecznościowe pragnące podjąć odpowiedzialność za jakość życia w miastach i startujące w wyborach samorządowych. Jestem zaangażowana między innymi w monitorowanie skutków tzw. Ustawy Żłobkowej. Współinicjowałam powstanie Porozumienia żłobkowego, które zatrzymało prywatyzację żłobków publicznych w Poznaniu, a także dofinansowało dzieci uczęszczające do żłobków prywatnych. Jestem prezeską Stowarzyszenia Kobiet Konsola, które działa na rzecz kobiet w Poznaniu, a także współautorką monitoringu mediów w Wielkopolsce. Współorganizuję ponadto Dni Równości i Tolerancji.

Od samego początku zaangażowałam się w działania dotyczące Placu Asnyka, który ma być miejscem łączącym pokolenie, a nie pustynią wyłożoną kostką brukową. Placem z ławkami oraz integrującymi elementami zabawowymi dla najmłodszych. Jestem kobietą, która potrafi współpracować i łączyć, dlatego miedzy innymi doprowadziłam do umowy między Restauracją Bamberski Dwór a mieszkańcami. Dzięki temu Restauracja ta otworzyła swój plac zabaw dla okolicznych mieszkańców. Byłam Koordynatorką na Wielkopolskę zbierania podpisów pod parytetami, a także zbiórki podpisów pod ustawą reprodukcyjną. Jestem także wicepełnomocniczką Kongresu kobiet na Wielkopolskę. Dzięki mojej pracy kobiety mogły korzystać z licznych bezpłatnych warsztatów i spotkań. Współorganizowałam Wielkopolski Kongres Kobiet w Poznaniu, Koninie i Borku Wielkopolskim. Jestem szczęśliwą żoną Rafała i mamą Olgierda. Żyję aktywnie, jeżdżę na rowerze i biegam, o ile czas mi na to pozwoli. Niedawno spełniłam swoje marzenie – przebiegłam poznański półmaraton.