8. Michał Rapp

Wiceprzewodniczący Rady Osiedla Jeżyce, przewodniczący Komisji Kultury, przedsiębiorca, działa w Wielkopolskim Stowarzyszeniu Na Rzecz Dzieci i Młodzieży.

Jestem poznaniakiem i od urodzenia (rocznik 1975) mieszkam w naszym mieście, na Jeżycach. Mam żonę i trzy córki. Moja rodzina jest związana z Poznaniem i Jeżycami od ponad 100 lat. Ukończyłem LO im. Św. Marii Magdaleny i Wydział Historyczny Uniwersytetu im. A. Mickiewicza. Od 15 lat prowadzę własną działalność gospodarczą – jestem florystą. Interesuję się sztuką. Moją pasją jest literatura, teatr, malarstwo.

Od lat jestem społecznikiem, działam w Wielkopolskim Stowarzyszeniu Na Rzecz Dzieci i Młodzieży. Od 2011 roku jestem radnym Osiedla Jeżyce – sprawuję funkcje Wiceprzewodniczącego Rady oraz jestem przewodniczącym Komisji Kultury. Współpracuję ze stowarzyszeniami, które działają na rzecz Poznania i dzielnicy Jeżyce, m.in. Prawo do Miasta, Animatornia czy Jeżyczanie. W Radzie Osiedla od początku swojej działalności staram się o powstanie dzielnicowego domu kultury w Domu Tramwajarza.