6. Jacek Polewski

Przedsiębiorca, mieszkaniec Jeżyc, dawniej wolontariusz w Towarzystwie Ekologicznym “Ziemia Przede Wszystkim”.

Do Poznania przyjechałem na studia na początku lat 90. Nie mogę powiedzieć, że miasto przyjęło mnie z otwartymi ramionami. Od pierwszych chwil wiedziałem, że z Poznaniem nie pójdzie mi tak łatwo, że muszę dłuższą chwilę tutaj pobyć, popracować i zakolegować się z nim. Studia na UAM, na kierunku Etnologia i Antropologia Kulturowa były okresem wstępnym, swego rodzaju “pierwszą randką” z nowym miastem, poznawanie się wzajemnym i zbliżaniem. Stypendium naukowe oraz przerwa dziekańska zatrzymała mnie w Poznaniu na kolejne 2 lata.

W czasie studiów aktywnie uczestniczyłem w ruchach społecznych i ekologicznych w Poznaniu m. in. jako aktywny wolontariusz w Towarzystwie Ekologicznym “Ziemia Przede Wszystkim” (akcje w obronie Dębiny, promocja transportu publicznego i rowerowego, ekologiczny styl życia).

Po studiach magisterskich, z pewnymi obawami postanowiłem zamieszkać w Poznaniu. Pomyślałem, że mieszkają tu moi przyjaciele, tutaj kocham wiele miejsc, tutaj chciałbym zapuścić korzenie. Zostałem i zabrałem się za dorosłe życie. W Poznaniu urodzili się moi synowie (Maurycy 14 lat, Ignacy 8 lat). W Poznaniu prowadzę internetową drukarnię w ramach firmy rodzinnej. Mieszkam na Jeżycach i co dzień robię zakupy na Rynku Jeżyckim. Aktywnie gram w tenisa w Amatorskiej Lidze Tenisowej, jeżdżę na rolkach, zimą na nartach biegowych, i każdego dnia rowerem. Sport uprawiam aktywnie i dbam o jakość życia.

Interesuję się historią współczesną, architekturą i designem, turystyką aktywną oraz problemami kondycji współczesnego człowieka.
Jestem Jeżyczaninem. Jestem Poznaniakiem.