4. Anna Lewandowska

Właścicielka szkoły języków obcych, członkini Fundacji Polska jest Kobietą, pomaga społecznie ludziom oraz porzuconym zwierzętom, mieszka na Ratajach na os. Polan.

 

Mam 39 lat i mieszkam w Poznaniu na Ratajach na os. Polan. Jestem absolwentką dwóch szkół wyższych w Poznaniu. Najpierw ukończyłam technologię drewna na Uniwersytecie Przyrodniczym, a następnie Filologię Angielską.

Nauczanie zawsze było moją pasją, w szczególności jeśli chodzi o nauczanie języka angielskiego. Pierwszy raz z nauczaniem zetknęłam się pracując jako wykładowca akademicki przedmiotu zawodowego na Uniwersytecie Przyrodniczym. W późniejszym okresie pracowałam jako nauczyciel języka angielskiego w różnego typu szkołach publicznych i prywatnych. Zdobywałam również doświadczenie jako technolog drewna w instytucji państwowej, zajmowałam się certyfikacją produktów drzewnych oraz maszyn do drewna, a także tłumaczeniem tekstów technicznych, związanych z tematyką drzewną.

Po wielu latach pracy jako lektor, w różnego typu szkołach państwowych oraz prywatnych, zdecydowałam się na założenie własnej Szkoły Języków Obcych Edualhouse (www.edualhouse.pl) w Poznaniu. Początki działalności szkoły były trudne, wiązało się to z ciężką pracą i poświęceniem. Aktualnie szkoła jest w fazie rozwoju, w przyszłym roku obchodzić będzie swoje piąte urodziny. Szkoła działa w oparciu o wypracowaną przeze mnie autorską metodę nauczania, która aktywizuje słuchaczy i motywuje ich do nauki, dzięki czemu osiągają oni szybki postęp edukacyjny. Zarządzam całą placówką, zajmuję się marketingiem, jestem w niej również lektorem języka angielskiego.

Od dłuższego czasu wspieram fundację zajmującą się wspieraniem porzuconych, chorych zwierząt. Działam również w organizacji politycznej, która udziela się społecznie, zajmuje się również udzielaniem pomocy i wsparcia osobom, które znajdują się w trudnej sytuacji np. ludziom starszym, bezdomnym i chorym.

Prywatnie jestem osobą otwartą na ludzi, na dialog z nimi, gotową nieść pomoc w potrzebie, udzielającą się w wielu dziedzinach życia. Kocham zwierzęta, jestem posiadaczką niezwykle rzadkiego gatunku papugi żako, mówiącej ludzkim językiem i będącą stworzeniem, które wymaga atencji i troskliwej opieki. Do niedawna również byłam właścicielką niezwykle pięknego psa rzadkiej rasy moskiewski stróżujący. W najbliższym czasie planuję przygarnięcie następnego czworonożnego pupila.

Jestem również miłośnikiem muzyki, tańca. Trenowałam przez kilka lat różne techniki tańca, od tańca latynoamerykańskiego aż po hip-hop. Trzy lata temu razem z mini formacją taneczną wywalczyliśmy drugie miejsce w Polsce w tańcu hip-hop. Bardzo dużą wagę przywiązuję do sposobu odżywiania, jestem semiwegetarianką i interesuję się tematyką związaną z prawidłowym odżywianiem. Codziennie staram się wygospodarować czas na ruch na świeżym powietrzu.

Chciałabym, aby w naszym mieście było więcej terenów zielonych i rekreacyjnych. Uważam, że brakuje również różnych imprez kulturalno-rozrywkowych oraz sportowych, dzięki którym możemy powiedzieć, że nasze miasto tętni życiem. Jestem także za lepszym dostosowaniem do potrzeb mieszkańców bazy placówek, takich jak żłobki, przedszkola oraz za większym wsparciem schronisk dla zwierząt.