Niedziele przedwyborcze w Cichej Kunie

NIEDZIELE PRZEDWYBORCZE W CICHEJ KUNIE
19 i 26 października oraz 9 listopada o godz. 17.00

Czy w Poznaniu dobrze się żyje? Czy jest to miasto przyjazne?
Czy chcemy dalej tu mieszkać? Poprzednie lata przyniosły Poznaniowi, reklamującemu się hasłem „wiemy jak”, wiele mniej i bardziej potrzebnych lepiej lub gorzej działających inwestycji. Miasto wzbogaciło się o nowy stadion lokalnej drużyny piłkarskiej oraz kompleks basenów. Od czterech lat trwają nieustanne remonty głównych węzłów komunikacyjnych. Unowocześniliśmy system sprzedaży biletów, rozdając mieszkańcom miasta karty bankowe, które, kiedy działają, służą do kupowania biletów w środkach komunikacji miejskiej. Rozbudowano główny dworzec kolejowy, wzbogacając go o kilkukrotnie większą galerię handlową. Codziennie pną się w górę – dosłownie, na rusztowaniach – nowe inwestycje, mające stanowić kolejne centra handlu i usług. Mamy za sobą takie wydarzenia, jak odwołanie spektaklu ”Golgota picnic”, czy odwołanie ze stanowiska dyrektorki Teatru Ósmego Dnia Ewy Wójciak.
Teraz nadchodzi jesień, a wraz z nią, wybory do samorządu terytorialnego. Jak co cztery lata, mieszkańcy i mieszkanki Poznania zdecydują, kto zasiądzie w radzie miasta i – przede wszystkim – kto zajmie stanowisko gospodarza miasta koziołkami i rogalem stojącego. Demokracja uczestnicząca daje możliwość, a nawet społeczny obowiązek, podejmować wspólnie decyzje o tym, jak zarządzany będzie budżet miasta. W końcu o tym, co zajmie priorytetowe, a co marginalne miejsce w tabeli wydatków budżetu lokalnego, decydują osoby, które sami wybieramy. Wybierzmy więc mądrze.
Warunkiem podjęcia mądrego wyboru jest znajomość kandydatów i kandydatek, ich programów, planów, marzeń, ambicji i możliwości. A najlepszym sposobem, by to zrobić, jest rozmowa. Stąd nasz pomysł na zorganizowanie NIEDZIELI PRZEDWYBORCZYCH w kawiarni i klubie Cicha Kuna – spotkań, na które zaprosiliśmy wszystkich do tej pory zatwierdzonych kandydatów na stanowisko prezydenta Miasta Poznania. Spotkania poprowadzą socjolog, prof. UAM Krzysztof Podemski, dziennikarz Gazety Wyborczej Michał Wybieralski oraz publicysta i krytyk architektury Kuba Głaz.
Żeby NIEDZIELE PRZEDWYBORCZE były jak najbliżej realnych potrzeb mieszkańców Poznania, chcemy zbudować tematykę poszczególnych spotkań w oparciu o konsultacje z mieszkańcami. Zapraszamy do przesłania pytań, które chcieliby Państwo zadać kandydatom i tematów, które Państwo uważają za ważne. Można to zrobić drogą mailową: julia-ulc@wp.pl, albo przez profil FB Cicha Kuna.

Zatem rozmawiajmy, słuchajmy, zadawajmy pytania, nawet te trudne, bo to w naszych rękach, a konkretnie w naszych dłoniach z długopisami, leży dalszy rozwój naszego miasta.