Debata kandydatów na prezydenta Poznania

W związku ze zbliżającymi się wyborami miejskimi zawiązaliśmy Społeczny Klub Wyborczy (SKW), który organizują: Klubokawiarnia MESKALINA i społeczne organizacje miejskie – Stowarzyszenia: ULEPSZ POZNAŃ, PRAWO do MIASTA, PRZYSTANEK FOLWARCZNA oraz INWESTYCJE dla POZNANIA.

Kierujemy się obywatelską troską o jakość i poziom wyborczej debaty publicznej. Zależy nam, by dyskusja o mieście była rzetelna i merytoryczna. Chcielibyśmy w niej postawić kluczowe pytania: w jakiej sytuacji znajduje się Poznań, jakie stoją przed nim wyzwania oraz jakie w konsekwencji plany i strategie działania powinna podjąć nowowybrana władza publiczna dla rozwoju miasta i pomyślności jego mieszkańców?

Odpowiedzi na nie będziemy oczekiwać od osób, które pretendują do władzy publicznej w nadchodzących wyborach władz miasta, przede wszystkim kandydatów na prezydenta oraz kandydatów na radnych miasta Poznania. Chcemy też usłyszeć głosy ekspertów i społeczników, którzy zrecenzują kandydatów, ich wiarygodność, kompetencje i zamierzenia.

Debaty odbywać się będą co dwa tygodnie, we wtorki o godz. 19.00, od 9 września br. w Klubokawiarni MESKALINA, Stary Rynek 6. Do prowadzenia ich zapraszamy znanych, poznańskich dziennikarzy. Szczegółowy plan przedstawimy przy okazji pierwszej debaty.
Do Państwa, poznańskich mediów, zwracamy się z prośbą o relacjonowanie i komentowanie tych dyskusji, z pożytkiem dla miasta i mieszkańców.
9 września inaugurujemy działalność Społecznego Klubu Wyborczego debatą kandydatów na fotel Prezydenta Miasta Poznania, otwierającą cały cykl. Chcemy umożliwić im przedstawienie się poznaniakom, ich motywacji, zamierzeń i wszyskich atutów mogących mieć wpływ na wybór.

Debatę poprowadzi poznańska dziennikarka radiowa i telewizyjna, publicystka – pani redaktor Agnieszka Gulczyńska.
Zaproszenie do udziału skierowaliśmy do osób, które dotąd publicznie zadeklarowały start w wyborach prezydenta Poznania – w kolejności alfabetycznej:

Tadeusza Dziuby (PiS), Ryszarda Grobelnego, Jacka Jaśkowiaka (PO), Tomasza Lewandowskiego (SLD), Zygmunta Kopacza (KNP), Anny Wachowskiej-Kucharskiej (SIW Poznaniacy) i Macieja Wudarskiego(Koalicja PdM)

Czas i miejsce pierwszej debaty:
9 września, wtorek, godz. 19.00
Klubokawiarnia MESKALINA, Stary Rynek 6

W załączeniu pakiet grafik do wykorzystania według Państwa potrzeb i uznania.

Serdecznie zapraszamy

Z wyrazami szacunku i pozdrowieniami:

Paweł Głogowski, tel. 782-784-684 – kontakt informacyjny
Stow. Ulepsz Poznań

Lech Mergler, Stow. Prawo do Miasta

Informacje technicznie:

Informujemy, że będzie prowadzona transmisja wideo debaty on-line, z możliwością przechwycenia sygnału z internetu oraz na miejscu przez stacje telewizyjne.

Szczegóły w kontakcie z Piotrem Damianem piotr.damian@istream.pl, tel kom. 601 941 877.

Podajemy kod do wklejenia na strony dla mediów internetowych, co umożliwi Państwa odbiorcom śledzenie transmisji na żywo na ich stronach. I link bezpośredni do transmisji http://debata.istream.pl


Kilka słów o iStream:

Transmisje internetowe z konferencji to innowacyjne i elastyczne rozwiązanie, wprowadzające szereg możliwości w zakresie dostępności i promocji wydarzeń. Firma iStream jako lider specjalizujący się w streamingu zapewnia fachową realizację oraz wsparcie transmisji z konferencji i eventów. Nasze ogromne doświadczenie w tym zakresie osiągnęliśmy dzięki wielu udanym realizacjom na terenie całej Polski oraz umiejętności dostosowywania się do nierzadko trudnych sytuacji organizacyjnych.