Na kogo głosować?

1. Krzysztof Bartosiak

Założyciel oraz lider Stowarzyszenia Przystanek Folwarczna, pomysłodawca i organizator pierwszej skutecznej inicjatywy uchwałodawczej mieszkańców w Poznaniu, pomysłodawca akcji „Przystanek jak malowany”, motorniczy MPK.

Krzysztof Bartosiak
home   ul. Żelazna 10/3
www   przystanekfolwarczna.pl
fb   facebook.com/kbartosiak2
www   przystanek.folwarczna@wp.pl
mobile   608 471 168

Mam 49 lat. W Poznaniu mieszkam od 35 lat. Kocham swoje miasto i co dzień przemierzam je kilkukrotnie, pracując w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym jak motorniczy. Jestem żonaty, mam dwóch synów. Posiadam wykształcenie średnie.

Moją pasją jest praca z ludźmi i dla ludzi. Pełnię funkcję Przewodniczącego Stowarzyszenia „Przystanek Folwarczna”, którego jestem współzałożycielem i obecnie Przewodniczącym. Wszystko zaczęło się kilka lat temu, od walki o przedłużenie i nadanie sensowi inwestycji, jaką jest trasa tramwajowa na Franowo. W efekcie tej walki zostałem autorem pierwszej zatwierdzonej w dziejach naszego miasta uchwały obywatelskiej, która dotyczyła dostępu blisko 5 tysięcznej społeczności do pętli tramwajowo–autobusowej na Franowie. Jestem też pomysłodawcą i wraz ze stowarzyszeniem autorem akcji „Przystanek jak malowany” – inicjatywy, która ma na celu zaangażowanie młodego pokolenia w walkę z wandalizmem, a jednocześnie zmianę estetyki przestrzeni, w jakiej przebywamy. Ponadto wraz z koleżankami i kolegami ze stowarzyszenia wywalczyliśmy przedłużenie linii autobusowej nr 52 do Darzyboru, wspieraliśmy przedłużenie linii 84 do Term Maltańskich oraz przyczyniliśmy się do zwiększenia częstotliwości kursowania linii 245. Przyczyniliśmy się również do remontu chodników przy ul. Żelaznej.

Krzysztof Bartosiak
Jestem kawalerem krzyża ,,SEMPER FIDELIS”, jednym z laureatów plebiscytu Głosu Wielkopolskiego i Echa Miasta ,,Patriotycznie zakręceni”. Wraz ze stowarzyszeniem otrzymaliśmy dwukrotnie ,,Biała Pyrę” tygodnia oraz nominację do ,,Białej Pyry Roku” 2013 i 2014 r. Gazety Wyborczej za działalność społeczną.

W Radzie Miasta zamierzam zająć się kwestiami transportu publicznego oraz szeroko pojętymi sprawami młodego pokolenia. Moim celem będzie tworzenie warunków dla powstawania małych ośrodków kultury, rekreacji i sportu. Zadbam o zwiększenie znaczenia terenów zielonych i parków. Zwrócę się do seniorów, by ich rola w społeczności tego miasta była większa niż dotychczas. Pragnę też, aby Poznań odzyskał swoją markę miasta pragmatycznego i przyjaznego swoim mieszkańcom.